Olimpinė prizininkė jau pasitraukė

2008 08 29 0:00
Pekino žaidynių bronzinė prizininkė V.Zvonariova suklupo jau antrajame rate.

Niujorke vykstančio atvirojo JAV teniso čempionato moterų varžybose staigmeną pateikė ukrainietė Tatiana Perebiynis, antrajame rate 6:3, 6:3 nugalėjusi Pekino žaidynių bronzos medalininkę rusę Verą Zvonariovą (8).

Kitos antrojo rato susitikimus jau žaidusios turnyro favoritės sėkmingai įveikė šį etapą. Antroji pasaulio raketė serbė Jelena Jankovič 6:3, 6:7 (5:7), 7:5 nugalėjo švedę Sofią Arvidsson. 2004-ųjų šio turnyro nugalėtoja ir praėjusių metų finalininkė rusė Svetlana Kuznecova (3) laimėjo prieš rumunę Soraną Cirsteą - 7:6 (7:3), 6:1. Kita rusė - olimpinė čempionė Jelena Dementjeva (5) šventė lengvą pergalę prieš prancūzę Paulines Parmentier - 6:2, 6:1. O 32-ejų amerikietė Lindsay Davenport (23), atvirąjį JAV čempionatą laimėjusi 1998-aisiais, antrajame rate 7:5, 6:3 nugalėjo rusę Alisą Klejbanovą.

Vyrų vienetų varžybose paskutiniai pirmojo rato varžybas trečiadienį žaidę turnyro favoritai nesuklupo. Aštuntuoju skirstytas JAV publikos numylėtinis amerikietis Andy Roddickas (šį turnyrą jis laimėjo 2003-aisiais) pakeliui į antrąjį ratą nepaliko vilčių kovingajam prancūzui Fabrice`ui Santoro - 6:2, 6:2, 6:2. Praėjusių metų šio turnyro finalininkas serbas Novakas Džokovičius (3) įveikė kitą prancūzą Arnaudą Clement`ą - 6:3, 6:3, 6:4. O rusas Nikolajus Davydenka (5) nugalėjo Dudį Selą iš Izraelio - 6:3, 6:3, 6:3.

Pergalę pirmajame rate šventė ir talentingas jaunasis latvis Ernestas Gulbis, jis 7:5, 6:1, 7:6 (7:3) nugalėjo švedą Thomasą Johanssoną.

Turnyro prizų fondas - 20,657 mln. dolerių.