Olimpiniai normatyvai pakluso D. Rapšiui

2016 01 26 6:00
Danas Rapšys tapo vieninteliu Lietuvos sportininku, įvykdžiusiu tris olimpinius A lygio normatyvus skirtinguose nuotoliuose. LŽ archyvo nuotrauka

Antverpene (Belgija) dvi dienas trukusiose tarptautinėse plaukimo varžybose „Flanders Speedo cup 2016“ sportininkai kovojo dėl kelialapių į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Jose jėgas išmėgino ir penki Lietuvos plaukikai: jie iškovojo 4 aukso bei 2 sidabro medalius ir bendroje medalių įskaitoje užėmė antrąją vietą. O geriausiai iš mūsiškių sekėsi Danui Rapšiui. Jis fantastiškai plaukė 200 m nugara nuotolio finale. Lietuvis distanciją įveikė per 1 minutę 56,72 sekundės ir, 0,88 sekundės pagerinęs pačiam priklausiusį Lietuvos rekordą, ne tik iškovojo pergalę, bet ir įvykdė trečią Rio de Žaneiro olimpinį A lygio normatyvą. Puikiai D. Rapšys pasirodė ir 100 m nugara rungtyje. Finišą jis pasiekė per 54,31 sek., pagerino asmeninį rezultatą bei varžybų rekordą ir, svarbiausia, taip pat įvykdė žaidynių normatyvą. Iki šiol Danas buvo įvykdęs Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių A normatyvą 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje. Taip D. Rapšys tapo vieninteliu Lietuvos sportininku, įvykdžiusiu tris skirtingų nuotolių olimpinius A lygio normatyvus bei realiausiu pretendentu plaukti 4 x 100 m kombinuotos estafetės atkarpą nugara.

Kaunietis Deividas Margevičius 100 m peteliške rungtyje (53,12 sek.) beveik 1 sekunde pagerino asmeninį rekordą, su kaupu viršijo B lygio normatyvą (54,19 sek.) ir iškovojo pirmąją vietą. Antverpene Deividas triumfavo ir dvigubai trumpesnėje distancijoje – 24,25 sek.

Į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes yra patekusi Lietuvos 4 x 100 m kombinuota estafetė. Joje atkarpą peteliške plauks tas plaukikas, kuris po atrankos pabaigos turės geriausią 100 m peteliške rezultatą. Įdomu, kad D. Margevičius nėra įtrauktas net į olimpinės pamainos sąrašus.

200 m plaukimo krūtine rungtyje asmeninį rezultatą gerino Andrius Šidlauskas (2:14,91 min.), jis užėmė 4 vietą. 50 m nuotolyje jam nepavyko priartėti prie savo geriausio rezultato, tačiau pasiekto rezultato (28,35 sek.) pakako sidabro medaliui. Plaukdamas 100 m krūtine A. Šidlauskas (1:01,49) užėmė antrąją vietą, tad olimpinę svajonę jam teko atidėti iki kito karto.

Be D. Rapšio, olimpinius kelialapius dar yra iškovoję olimpinė čempionė Rūta Meilutytė (100 m plaukimas krūtine) ir Giedrius Titenis (100 ir 200 m plaukimas krūtine).