Olimpiniams čempionams neprilygome

2012 11 03 9:41
Tituluotiems prancūzų rankininkams sunkiai sekėsi sustabdyti nuolatos jų vartams grasinantį A.Malašinską (atakuoja)./AFP/Scanpix nuotrauka

Lietuvos rankininkai pralaimėjimu pradėjo atranką į 2014 metų Europos čempionatą - išvykoje mūsiškiai neatsilaikė prieš olimpinius ir pasaulio čempionus prancūzus.

Pirmąsias atrankos rungtynes lietuviams teko žaisti Ruane ką tik  pastatytoje 5400 vietų arenoje. Dažais dar kvepiančioje salėje 27:18 (14:11) triumfavo tituluota Prancūzijos rinktinė. Ji yra 2008 ir 2012 metų olimpinė, 1995, 2001, 2009 ir 2011 metų pasaulio bei 2006 ir 2010 metų Europos čempionė.

Lietuviams pirmąjį įvartį po 6 minučių žaidimo pelnė Aidenas Malašinskas. Įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatas buvo lygus 5:5, tačiau pirmąją rungtynių dalį lietuviai baigė turėdami trijų įvarčių deficitą (11:14). Antrajame kėlinyje mūsiškiams labai nesisekė rezultatyviai atakuoti prancūzų vartų. 48 minutę lietuviai atsiliko trimis įvarčiais, tačiau kuo mažiau laiko liko iki rungtynių pabaigos, tuo didesnis darėsi skirtumas. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pralaimėjo prancūzams rezultatu 18:27.

Po 3 įvarčius į aikštės šeimininkų vartus įmetė A.Malašinskas ir Augustas Strazdas, po 2 - Mindaugas Andriuška, Nerijus Atajevas, Remigijus Čepulis ir Tadas Stankevičius, po 1 - Žilvinas Griežė, Vaidotas Grosas, Gražvydas Juška ir Skirmantas Plėta. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Guillaume'as Joli (5 įv.), Mathieu Grebille'is (4), Williamas Accambray, Xavier Barachet ir Arnaud Bingo (po 3).

Sekmadienį lietuvių laukia antras susitikimas - 16.15 val. Kauno sporto halėje mūsiškiai išbandys jėgas su Norvegijos nacionaline ekipa. Norvegai atrankos varžybas pradėjo įspūdinga pergale 41:23 (18:10) prieš Turkijos ekipą. Net 10 įvarčių nugalėtojams pelnė Kristianas Bjornsenas. Iš svečių sėkmingiausiai žaidė Tugberkas Catkinas (5 įv.).

"Esame nusiteikę pergalei prieš norvegus Kaune. Ir tolesnės mūsų galimybės kovoti dėl bilieto į Europos čempionatą priklausys būtent nuo susitikimo su Norvegija baigties", - teigė Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas. Jis neabejoja, kad varžybos Kaune komandai suteiks papildomos motyvacijos. "Tikiu, kad Kauno sporto halę žiūrovai užpildys ir čia bus maloniau žaisti. Kaune yra daugiau prijaučiančių rankiniui nei Vilniuje", - sakė G.Savukynas.

Į Europos čempionatą Danijoje pateks po dvi geriausias septynių atrankos grupių komandas ir dar viena, surinkusi daugiausia taškų iš visų trečiąją vietą grupėse užėmusių komandų. 2014 metų Europos vyrų rankinio čempionatas, kuriame žais 16 komandų, vyks sausio 12-26 dienomis.

Lietuvos rankininkai Europos čempionate varžėsi vienintelį kartą - 1998 metais ten jie užėmė 9 vietą. Nuo to laiko kas dvejus metus mūsiškiai vis bando sugrįžti į Senojo žemyno rankinio elitą.