Olimpinio čempiono triumfas

2014 09 24 18:52
Bradley Wigginsas Ponferadoje buvo nepralenkiamas. AFP/Scanpix nuotrauka

Ispanijos Leono provincijos Ponferados mieste vykstančio pasaulio dviračių plento čempionato atskiro starto lenktynėse triumfavo olimpinis čempionas britas Bradley Wigginsas.

34 metų B. Wigginsas 47,1 km sprinto distanciją Ponferados gatvėmis numynė per 56 min. 25,52 sek. Antras finišavo pasaulio čempiono titulą gynęs vokietis Tony Martinas (+26,23 sek.), trečias - olandas Tomas Dumoulinas (+40,64 sek.).

B. Wigginsas T. Martiną įtikinamai buvo pranokęs ir Londono olimpinių žaidynių atskiro starto lenktynėse. Už pergalę Ponferadoje nugalėtojui atiteko 3,8 tūkst. eurų premija. Vicečempionas gavo 2,3 tūkst. eurų, trečiosios vietos laimėtojas - 1,6 tūkst. eurų.

Po triumfo B. Wigginsas pranešė, kad tai buvo jo paskutinės lenktynės pasaulio čempionato atskiro starto rungtyje. Jis praleido šių metų prestižines "Tour de France" lenktynes, kai jo atstovaujama "Team Sky" komanda lyderio vaidmenį patikėjo kitam britui Chrisui Froome'ui. "Sezonas buvo sunkus. Aš nedalyvavau "Tour de France" varžybose, todėl šį aukso medalį skiriu žmonai ir abiem vaikams, nes jie pakentė tai, jog visą liepos mėnesį praleidau namuose", - juokavo pasaulio čempionas.

Įdomu, kad B. Wigginso pergalė pasaulio čempionato atskiro starto lenktynėse Didžiajai Britanijai yra pirmoji nuo 1994 metų, kai Italijoje nugalėjo Chrisas Boardmanas.

Varžybose dalyvavę du Lietuvos dviratininkai liko toli nuo lyderių. 28 metų Ignatas Konovalovas nugalėtojui pralaimėjo 3 min. 49,51 sek. ir užėmė 39 vietą, 26 metų Ramūnas Navardauskas nuo čempiono atsiliko 4 min. 32,05 sek. ir buvo 49-as.

Asmeninėse atskiro starto lenktynėse iš viso startavo 64 dviratininkai, o finišą pasiekė 63.

Sekmadienį dviratininkai varžysis grupinėse 254,8 km lenktynėse. Lietuvai jose atstovaus R. Navardauskas, I. Konovalovas ir Žydrūnas Savickas.