Olimpinis trekas nešė sėkmę

2009 01 19 0:00
S.Krupeckaitė pasaulio taurės varžybose pelnė tris aukso medalius.

Kinijos sostinėje Pekine vykusiame pasaulio dviračių treko taurės varžybų etape puikiai pasirodė Lietuvos dviratininkės.

Olimpiniame dviračių treke vasarą lietuvaitės startavo ne itin sėkmingai, tačiau atsigriebė praėjusį savaitgalį. Simona Krupeckaitė pelnė net tris aukso ir vieną sidabro medalius, sidabriniais apdovanojimais pasipuošė ir Vilija Sereikaitė bei Gintarė Gaivenytė.

Penktadienį S.Krupeckaitė triumfavo sprinto rungtyje, finale dukart (11,781 sek. bei 12,021 sek.) aplenkusi ukrainietę Liubovę Šuliką.

Bendrojoje šios rungties sezono įskaitoje (po 4 etapų iš 5) S.Krupeckaitė su 24 taškais užima antrąją vietą, 6 taškais atsilikdama nuo L.Šulikos.

Simona šeštadienį puikiai pasirodė ir 500 m atskiro starto asmeninėse bei komandinėse sprinto lenktynėse, iškovojusi auksą bei sidabrą.

Asmeninėse 500 m lenktynėse Lietuvos dviratininkė aplenkė visas trylika savo varžovių, distanciją įveikusi per 33,834 sekundės.

Bendrojoje šios rungties sezono įskaitoje po 4 etapų lietuvė su 24 taškais pakilo į antrąją vietą ir nuo lyderės kinės J.Gong taip pat atsilieka 6 taškais.

Sidabrą S.Krupeckaitė iškovojo poroje su Gintare Gaivenytė (34,311 sek.), šeštadienį komandinio sprinto rungties finale pralaimėjusios olandėms Yvonnei Hijgenaar ir Willy Kanis (34,077 sek.).

Trečiąjį aukso medalį Lietuvos dviratininkė vakar iškovojo keirino (8 ratų) lenktynėse.

Šešių dviratininkių finale S.Krupeckaitė aplenkė prizininkėmis tapusias varžoves - kinę Guo Shuang bei olandę Willy Kanis.

Su 24 taškais lietuvaitė tapo vienvalde keirino rungties lydere bendrojoje sezono įskaitoje, lenkianti olandė W.Kanis (20 tšk.) bei italę Elisą Frisoni (13 tšk.).

Sidabro medalį 3 km asmeninių persekiojimo moterų lenktynių rungtyje penktadienį iškovojo Vilija Sereikaitė (3:37,661 sek.), finale pralaimėjusi Naujosios Zelandijos atstovei Alison Shanks (3:30,685 sek.).

Bendrojoje įskaitoje V.Sereikaitė su 22 taškais pirmauja šios rungties sezono bendrojoje įskaitoje, ir lenkia britę Tarą Whitten (18 tšk.) ir australę Josephinę Tomič (16 taškų).

Lemiamas, penktasis dviračių treko pasaulio taurės etapas vasario 13-15 dienomis bus surengtas Danijos sostinėje Kopenhagoje.