Oranžiniai pamažu įgauna pagreitį

2010 06 29 0:00
11 m baudinį realizavęs R.Vittekas (priekyje) jau pelnė 4 įvarčius ir su argentiniečiu G.Higuainu pirmauja čempionato snaiperių sąraše.

Olandijos futbolo rinktinei nereikėjo mirti aikštėje, kad pasaulio čempionato aštuntfinalyje įrodytų savo pranašumą prieš Slovakijos komandą - vakar ji nugalėta 2:1.

Olandai nebe pirmą kartą demonstravo kiek kitokį žaidimą, nei jų aistruoliai įpratę matyti. Tai buvo ne visa griaunantis abejingų nepaliekantis atakų uraganas, o atsargus futbolas. Oranžinių komanda daug dėmesio skyrė gynybai, o atakuodavo tik esant palankiai situacijai. Tokia taktika nesužavėjo ir garsaus futbolininko Clarence'o Seedorfo, net 14 metų (1994-2008 m.) žaidusio Olandijos rinktinėje.

"Mūsiškiai labai gerai išnaudoja varžovų klaidas. Svarbiausia, kad juos priverčia klysti. Tačiau reikia būti labai atsargiems - nuo šiol visi varžovai bus dar stipresni, nei iki šiol", - naujienų agentūrai BBC vakarykštes rungtynes komentavo C.Seedorfas.

Tačiau toks žaidimas neerzina trenerio Berto van Marwijko. Nuo 2008-ųjų nesėkmės kartėlio nepatyrusi jo komanda vakar pratęsė nepralaimėtų rungtynių seriją iki 22.

Vakarykščio susitikimo su slovakais favoritais laikyti olandai rungtynes pradėjo ramiai, rezgė lėtas pozicines atakas. 18 minutę individualiu meistriškumu blykstelėjo Arjenas Robbenas, nežaidęs pirmose dvejose čempionato rungtynėse dėl traumos. Po tolimo Wesley Sneijderio perdavimo A.Robbenas prasiveržė dešiniuoju kraštu, suklaidino du gynėjus ir iš toli tiksliai pasiuntė kamuolį į vartus. Po įvarčio Olandijos rinktinė toliau ramiai valdė kamuolį, nesuteikdama jokių progų varžovams.

Antro kėlinio pradžioje A.Robbenas dar vienu tolimu smūgiu galėjo padidinti persvarą, bet kamuolį į kampinį nukreipė slovakų vartininkas Janas Mucha. Jis netrukus gelbėjo savo komandą po Joriso Mathijseno smūgio iš arti.

Kiek vėliau savo meistriškumą teko pademonstruoti olandų vartų sargui Maartenui Stekelenburgui, jis atrėmė labai pavojingus Miroslavo Stocho bei Roberto Vitteko smūgius.

Rungtynių pabaigoje Slovakija padarė lemtingą klaidą. 84 minutę prasižengę aikštės viduryje slovakai neskubėjo grįžti į gynybą. Tai pastebėję olandai perdavė kamuolį į priekį Dirkui Kuytui, šis suklaidino J.Muchą, perdavė kamuolį W.Sneijderiui, kuriam beliko neprašauti į tuščius vartus iš kelių metrų ir - 2:0.

Slovakijos rinktinei pavyko sušvelninti rezultatą. Paskutinėmis susitikimo sekundėmis tai padarė 11 m baudinį realizavęs R.Vittekas, bet rezultatui išlyginti laiko nebeliko. Tai buvo jau ketvirtasis R.Vitteko įvartis per čempionatą. Kartu su argentiniečiu Gonzalo Higuainu jis pirmauja čempionato snaiperių sąraše.

Pasaulio čempionato ketvirtfinalyje Olandija kausis su Brazilija arba Čile. Šios Pietų Amerikos rinktinės grūmėsi vakar vėlai vakare.

Olandija - Slovakija 2:1 (1:0). Durbanas, 61 962 žiūrovai. Teisėjas - Alberto Undiano (Ispanija). Įvarčiai - Arjenas Robbenas (18), Wesley Sneijderis (84); Robertas Vittekas (90 iš 11 m).

Įspėjimai - Arjenas Robbenas, Maartenas Stekelenburgas (Olandija), Martinas Skrtelis, Jurajus Kučka, Kamilis Kopunekas (Slovakija).