"Oranžinis" viesulas - negailestingas

2008 06 16 0:00
Po lygiosiomis pasibaigusios Rumunijos ir Italijos ekipų dvikovos A.Mutu (centre) buvo nepaguodžiamas.

Europos futbolo čempionato C grupės antrojo turo mačai atsakė tik į vieną klausimą - rezultatu 4:1 Prancūzijos rinktinę įveikę olandai žengia į tolimesnį etapą. O kitų trijų "mirtininkų" grupės ekipų antrojo kelialapio laimėtoja paaiškės paskutiniame ture.

Penktadienį dvikova tarp planetos čempionės Italijos bei Rumunijos rinktinės baigėsi lygiosiomis 1:1 (0:0).

"Mirtinos" lygiosios.

C grupės "pelenės" - Rumunijos ekipos tvirtumą po planetos vicečempionų išmėgino ir pasaulio čempionai italai. Bet ir šį kartą rumunai garbingai atlaikė išbandymą ir su dviem taškais grupėje pakilo į antrąją vietą. O po triuškinančio pralaimėjimo Olandijai atsigauti siekusiems italams tai buvo pirmasis iškovotas taškas.

Susitikimas prasidėjo gyvai: pavojingai atakavo ir italai, ir rumunai. Tačiau baigiantis pirmajam kėliniui italai surengė tikrą rumunų vartų šturmą. Jau per teisėjo pridėtą laiką Luca Toni pagaliau galva nukreipė kamuolį į vartus, bet arbitras iš Norvegijos Tomas Henningas Ovrebo užfiksavo abejotiną nuošalę netoliese buvusiam Alessandro Del Piero.

Antrajame kėlinyje abi ekipos apsikeitė įvarčiais. Iš pradžių Adrianas Mutu pasinaudojo italų klaida gynyboje ir pelnė pirmą įvartį, o po minutės atsakomąjį iš arti įmušė Christianas Panucci. Antrojoje mačo dalyje žaidimo iniciatyva priklausė italams, kurie surengė kelis pavojingus išpuolius, bet nei L.Toni, nei Daniele De Rossi progų neišnaudojo. Dramatiškų rungtynių pabaigoje Rumunija galėjo palaidoti visas Italijos viltis, tačiau A.Mutu smūgį nuo 11 m žymos atrėmė Italijos vartų sargas Gianluidži Buffonas. Per likusias kelias minutes pasižymėti nepavyko nei vienai ekipai, tad buvo užfiksuotos kovingos lygiosios.

Olandai peržengė ir prancūzus

Penktadienį C grupės antrojo turo mače Berne 4:1 (1:0) sutriuškinusi Prancūzijos vienuolikę Olandijos rinktinė tapo trečiąja komanda (po Portugalijos ir Kroatijos), užsitikrinusia vietą ketvirtfinalyje. Pirmasis įvartis į prancūzų vartus krito sužaidus vos 9 minutes. Po kampinio kamuolį galva į vartus pasiuntė Dirkas Kuytas. Po įvarčio olandai perleido iniciatyvą varžovams, kurie ne kartą grasino varžovams, tačiau olandų vartininkas Edwinas van der Saras klaidų nedarė.

Antrajame kėlinyje prancūzai tęsė olandų vartų šturmą, kurį atlaikę olandai surengė įspūdingą kontrataką - Robinas van Persie iš arti "sušaudė" prancūzų vartus.

Visgi prancūzams pavyko įmušti garbės įvartį - po Willy Sagnolio perdavimo pasižymėjo Tierry Henry, bet jau kitoje atakoje olandai smeigė "žudantį" smūgį. Greitą ir tikslią ataką įspūdingu smūgiu iš aštraus kampo užbaigė Arjenas Robbenas. O pačioje mačo pabaigoje galutinį tašką padėjo Wesley Sneijderis, užfiksuodamas triuškinantį rungtynių rezultatą.

C grupės varžybas komandos baigs antradienį. Olandų varžovai Berne bus rumunai, o prancūzai Ciuriche susitiks su italais.

STATISTIKA:

Italija - Rumunija 1:1 (0:0). 55 min. Adrianas Mutu; 56 min. Christianas Panucci 81 min. A.Mutu nerealizavo 11 m baudinio. Teisėjas - Tom Henning Ovrebo (Norvegija).

Olandija - Prancūzija 4:1 (1:0). 9 min. Dirkas Kuytas, 59 min. Robinas van Persie, 72 min. Arjenas Robbenas, 90+2 min. Wesley Sneijderis; 71 min. Thierry Henry. Teisėjas - Herbert Fandel (Vokietija).

C grupės turnyro lentelė (rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Olandija 2 2 0 0 7:1 6

2. Rumunija 2 0 2 0 1:1 2

3. Prancūzija 2 0 1 1 1:4 1

3. Italija 2 0 1 1 1:4 1