Orientacininkė R. Arlauskienė pasaulyje - devinta

2014 08 27 16:27
Lietuvos komandos lyderė Ramunė Arlauskienė  LŽ archyvo nuotrauka

Lenkijoje surengto orientavimosi sporto kalnų dviračiais pasaulio čempionato sprinto rungtyje iš lietuvių geriausiai pasirodė Ramunė Arlauskienė.

Moterims teko įveikti 4,9 km trasą su 29 kontroliniais punktais (KP). R. Arlauskienė joje užtruko 22:17 ir užėmė devintąją vietą. Asta Šimkonienė (24:39) sprinte buvo 25-a, Karolina Mickevičiūtė (25:14) - 30-a, Renata Paulauskienė (25:20) užėmė 32-ą vietą, o Roma Puišienė (28:12) tarp 52 klasifikuotų sportininkių stojo į 41 poziciją.

Pasaulio čempionato auksą iškovojo suomė Marika Hara (20:44), sidabras atiteko rusei Tatjanai Repinai (21:04), bronza – britei Emily Benham (21:09).

Vyrų sprinto varžybose aukščiausią – devynioliktąją – vietą tarp Lietuvos atstovų užėmė Regimantas Kavaliauskas, jis 5,7 km trasą (31 KP) įveikė per 23:24. Jonas Maišelis (23:55) finišavo 30-as, Tautvydas Zaliauskas (24:00) - 33-čias, Donatas Mickus (24:46) - 40-as, Petras Andrašiūnas (25:42) - 55-as, o Šarūnas Dmukauskas (27:00) – 61-as.

Vyrų sprinto trasoje klasifikuoti 89 dalyviai. Aukso medalius iškovojo du sportininkai - norvegas Hansas Jorgenas Kvale ir rusas Antonas Foliforovas (abiejų laikas - 21:46), bronzos medalis įteiktas kitam Rusijos atstovui Grigorijui Medvedevui (21:52).

Jaunimo varžybų merginų grupėje Algirda Zaliauskaitė 4,8 km trasą (27 KP) įveikė per 24:40 ir užėmė septintąją vietą, Viktorija Michnovič (25:30) buvo devinta, o Patricija Babrauskaitė (29:39) tarp 26 dalyvių tenkinosi 21 pozicija. Nugalėtoja tapo čekė Veronika Kubinova (21:33).

Vaikinams teko įveikti 5,3 km trasą (27 KP). Tarp lietuvių geriausiai sekėsi Daniui Kalvaičiui (23:02), jis užėmė 23 vietą. Aidas Žigilėjus (23:10) buvo 26-as, Vytenis Miliūnas (23:27) - 28-as tarp 57 klasifikuotų dalyvių, o Nojus Kalvaitis buvo diskvalifikuotas kartu su norvegu, lenku ir italu.

Vaikinų sprinto pasaulio čempionu tapo švedas Oskaras Sandbergas (20:18).

Šiandien orientacininkai lenktyniauja vidutinėje trasoje. 2005 metais šioje rungtyje R. Arlauskienė pelnė pasaulio čempionato bronzą.