P.Schmeichelio sūnus vartuose nešalo

2007 11 17 0:00
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Lietuvos jaunimo futbolo rinktinė (žaidėjai iki 21 metų) vakar Europos čempionato 6 atrankos grupės rungtynes sostinės "Vėtros" stadione 0:3 pralaimėjo Danijos bendraamžiams. Mūsiškiams tai buvo penktas pralaimėjimas.

Jau trečią minutę lietuviai galėjo išsiveržti į priekį - Danijos antrosios lygos klube "Herfolge", kurį treniruoja Aurelijus Skarbalius, žaidžiantis saugas Rytis Leliūga prieš vartininką P.Schmeichelį išvedė Dominyką Galkevičių, bet šio spirtas kamuolys atsitrenkė tiesiai į vartininką. Situacija pasikartojo 37 min., R.Leliūga šįkart į priekį išvedė Davydą Arlauskį - jo smūgį vartininkas vėl atrėmė kojomis, o po pakartotinio smūgio kamuolys lėkė virš vartų. Pirmas kėlinys vyko lygiai, bet danai išnaudojo vienintelę realią progą - 8 min. bandydamas atmušti kamuolį Arvydas Veikutis jį nukreipė į savo vartus. Įvartis įskaitytas smūgiavusiam Lassei Schonei.

Pirmą antro kėlinio pusę žaidimas nesikeitė. 83 min. lietuviai suklydo darydami dirbtinę nuošalę ir Nicklasas Pedersenas įmušė antrą įvartį, o paskutinę minutę į baudos aikštelę įsiveržęs Martinas Christensenas galingu smūgiu į viršutinį vartų kampą nuginklavo G.Arlauską, kuris prieš tai kelis kartus dar gelbėjo komandą nuo įvarčių.

Per pirmą šių komandų mačą rugsėjo 7-ąją Alborge danai Lietuvos futbolininkus sutriuškino 4:0. Danijos jaunimo rinktinės vartus gynė Kasperas Schmeichelis iš "Manchester City" klubo. Tai legendinio Danijos rinktinės ir ilgamečio "Manchester United" vartų sargo Peterio Schmeichelio sūnus.

Varžovų rinktinės direktorius Christianas Bordinggardaas sakė, kad prieš vykdami į Lietuvą danai manė, jog teks žaisti kur kas prastesnėje aikštėje.

Šiemet paskutines varžybas šalies jaunimo rinktinė lapkričio 21-ąją Helsinkyje žais su grupės lyderiais suomiais.

Lietuvos rinktinė žaidė tokios sudėties: G.Arlauskis, Činikas, Freidgeimas, Klimavičius, Gnedojus, D.Arlauskis, Veikutis (Banys, 75), Urbšys, Galkevičius, Leliūga, Grigaitis (Surblys, 46).