Pagal medalių svorį Lietuva – ketvirta pasaulyje!

2013 09 01 8:53
Sensacinga Lietuvos rinktinės pozicija bendroje įskaitoje - R.Meilutytės nuopelnas. AFP/Scanpix nuotrauka

Rūtos Meilutytės fenomenas iškėlė Lietuvos plaukimą į neregėtas aukštumas.

Dubajuje vykusiame pasaulio jaunimo (merginų 14–17 metų ir vaikinų 15–18 metų amžiaus) plaukimo čempionate Lietuvai atiteko ketvirta (!) vieta galutinėje medalių rikiuotėse.

Keturis aukso ir tris sidabro apdovanojimus iškovojęs mūsiškiai atsiliko tik nuo gilias plaukimo tradicijas turinčių ir milijonus į šį sportą investuojančių australų, rusų ir amerikiečių.

Jaunieji Australijos plaukikai vieninteliai čempionate iškovojo 10 aukso medalių. Rusai ir amerikiečiai ju pelnė po 9, tačiau pirmieji iškovojo daugiau sidabro – atitinkamai 8 prieš 7.

Pagal medalių skaičių pirmą vietą užėmė JAV plaukikai (28), aplenkę rusus (26) ir australus (18). Lietuva pagal šį rodiklį pasidalino taip pat neįtikėtinai aukštą 5 vietą – 7.

Visus keturis aukso medalius Lietuvai pelnė 16-metė R.Meilutytė, kuri varžovėms nosis šluostė ir nepagrindinėje savo – plaukimo krūtine – rungtyje.

Lietuvė buvo neabejotinai geriausia viso čempionato plaukikė.