Pagaliau nudžiugino ir vyrai

2008 07 22 0:00
Šių metų Europos čempionate Lietuvos moterų komanda šaudė į dešimtuką.
LŽ archyvo nuotrauka

Rusijos sostinėje Maskvoje surengtame Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate sekmadienį pagaliau nudžiugino ir Lietuvos vyrai - jie tapo estafetės vicečempionais.

Lietuvos komanda - Edvinas Krungolcas, Andrejus Zadneprovskis, ir Justinas Kinderis - sekmadienį surinko 5388 taškus ir nuo čempionės titulą iškovojusios šeimininkės Rusijos rinktinės atsiliko tik 28 taškais. Bronzos medaliai atiteko Vengrijos sportininkams (5352 tšk.).

Įsibėgėjo ir pakilo.

Po pirmos rungties - šaudymo (1000 tšk.) - lietuviai buvo septinti. Per fechtavimo varžybas (904) jie nusileido tik latviams ir po dviejų rungčių jau buvo treti. Plaukimo varžybose mūsų šalies sportininkai surinko 1324 taškus ir užėmė ketvirtąją vietą, o bendrojoje įskaitoje (3228 tšk.) pakilo į antrąją vietą. Jojimo rungtyje lietuviai buvo tik septinti (1036 tšk.), tačiau ir tada, ir po penktos - bėgimo - rungties, kur užėmė trečiąją vietą, bendrojoje įskaitoje išsaugojo antrą poziciją.

Moterims neprilygo

Vyrams tai buvo pirmoji prizinė vieta šiame čempionate. Iš viso Lietuvos komanda iki vakar dienos jau pelnė keturis medalius. Net tris iš jų iškovojo mūsų šalies penkiakovininkės: du aukso - komandinėje įskaitoje ir estafetėje, ir vieną sidabro medalį. Pastarajį asmeninėse varžybose iškovojo Laura Asadauskaitė.

Buvome įpratę skaičiuoti tik A.Zadneprovskio ir E.Krungolco medalius. Pamažu situacija keičiasi. Panašu, kad nuo šiol ir moterų komanda pasiryžusi mus džiuginti įspūdingomis pergalėmis.

Vakar, paskutinę čempionato dieną, vyko kombinuotos estafetės varžybos.