LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATATRASA
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITZAPAD-2017

Pajėgiausi Lietuvos irkluotojai sezoną pradėjo Australijoje

Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

Penktadienį Australijoje prasidėjo pirmasis pasaulio irklavimo taurės etapas, kuriame dalyvauja ir pajėgiausi Lietuvos atstovai, rašo portalas sportas.lt.

A finale varžysis Lietuvos porinė dvivietė Saulius Ritter ir Rolandas Maščinskas. Parengiamajame plaukime S.Ritter ir R.Maščinskas finišavo per 6 min. 32,91 sek. ir užėmė trečią vietą. Lietuvius aplenkė australai Cameronas Girdlestone‘as ir Alexanderis Belonogoffas (6:22.98) bei italai Francesco Fossi ir Romano Battisti (6:30.09).

Praėjusiais metais nė karto nenugalėtos Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė į finalą sieks patekti per paguodos plaukimą. Lietuvės atrankiniame plaukime finišavo per 6 min. 58,06 sek. ir užėmė antrą vietą. Lietuvos porinė dvivietė valtis vos 0,21 sek. pralaimėjo pirmą vietą užėmusioms ir tiesioginį kelialapį į finalą pelniusioms australės Olympia Aldersey ir Sally Kehoe (6:57.85).

Paguodos plaukime dalyvaus ir vienvietę valtį irkluojantis Mindaugas Griškonis. Lietuvos sportininkas savo atrankos plaukime (7:00.85) užėmė antrą vietą. Lietuviui vos 0,53 sek. pritrūko iki nugalėtoju tapusio australo Nicholo Purnello (7:00.32).

Paguodos ir finaliniai plaukimai vyks šeštadienį.