Pajėgiausiųjų mače triumfavo serbas

2008 11 17 0:00
Už čempiono titulą N.Džokovičiui atiteko 625 tūkstančiai JAV dolerių.

Kinijoje pasibaigusį aštuonių pajėgiausių sezono planetos tenisininkų "Tennis Masters Cup Shanghai" turnyrą, kurio prizų fondas 4,45 mln. JAV dolerių, laimėjo šių metų atvirųjų Australijos pirmenybių nugalėtojas serbas Novakas Džokovičius.

Antruoju pajėgiausių pasaulio tenisininkų čempionate skirstytas 21-erių serbas sekmadienį finale 6:1, 7:5 nugalėjo 27 metų rusą Nikolajų Davydenką ir tapo pirmuoju Serbijos tenisininku, laimėjusiu baigiamąjį sezono turnyrą. Kitaip sakant, jis tapo šių metų pasaulio čempionu. Tiesa, pirmoji pasaulio raketė ispanas Rafaelis Nadalis dėl traumos nedalyvavo šiame turnyre.

N.Davydenka yra antrasis rusas, patekęs į baigiamojo sezono teniso turnyro finalą. Prieš vienuolika metų finale žaidęs Jevgenijus Kafelnikovas lemiamą mačą pralaimėjo amerikiečiui Pete Samprasui.

Dvejetų turnyro nugalėtojais tapo kanadietis Danielis Nestoras ir serbas Nenadas Zimonjičius, finale 7:6 (7:3), 6:2 įveikę brolius iš JAV Bobą bei Mike'ą Bryanus. Įdomu, jog Serbijoje gimęs D.Nestoras dvejetų turnyrą baigiamosiose sezono varžybose laimi jau antrus metus iš eilės - pernai Šanchajuje jis nugalėjo kartu su Marku Knowlesu, o broliai Bryanai "Masters Cup" turnyro negali laimėti jau nuo 2004-ųjų.