Pakeliui į Australijos čempionatą

Geriausi planetos tenisininkai intensyviai rengiasi sausio 16-ąją Melburne prasidėsiančiam pirmajam šių metų "Grand Slam" serijos turnyrui - atvirajam Australijos čempionatui.

Perte (Australija) ką tik pasibaigusio tradicinio aštuonių mišrių komandų "Hopmano taurės" turnyro nugalėtojais po aštuoniolikos metų pertraukos tapo Čekijos duetas.

Marga istorija

Finale čekai 2:0 įveikė Prancūzijos komandą. Čekė Petra Kvitova 7:5, 6:1 laimėjo prieš prancūzę Marion Bartoli, Tomašas Berdychas 7:6 (7:0), 6:4 įveikė Richard'ą Gasquet. Mišrus dvejetas nebuvo žaidžiamas, nes jis nebeturėjo įtakos finalo rezultatui. Čekijos tenisininkai "Hopmano taurės" nugalėtojais tapo ir 1994 metais. Tuomet jų žvaigždė Jana Novotna su Petru Korda finale nugalėjo Vokietijos atstovus. Įdomu, jog pirmą kartą surengto "Hopmano taurės" laureatais 1989-aisiais tapo tuometinės Čekoslovakijos tenisininkai.

Prancūzijos duetas per šio turnyro istoriją jame dalyvavo 18 sykių ir dabar antrą kartą pralaimėjo finale. 1998-aisiais Mary Pierce ir Cedricas Pioline'as šio turnyro finale 1:2 neatsilaikė prieš slovakus Kariną Habsudovą ir Karolį Kučerą.

Pernai "Hopmano taurės" didįjį prizą šeštą kartą iškovojo JAV tenisininkai, finale 2:1 nugalėję Belgijos tenisininkus.

Estės triumfas

Australijoje surengto vyrų ir moterų turnyro "Brisbane International" moterų vienetų varžybas laimėjo 26-erių estė Kaia Kanepi (WTA klasifikacijoje - 34 vieta). Ji finale 6:2, 6:1 nugalėjo 28-erių slovakę Danielą Hantuchovą (WTA-24). Tai jau antrasis Estijos tenisininkės laimėtas WTA serijos turnyras per jos karjerą. Pirmąjį ji laimėjo 2010-aisiais Palerme (Italija). Be pagrindinio prizo, K.Kanepi atiteko 110 tūkst. JAV dolerių čekis ir 470 WTA taškų.

Pusfinalyje K.Kanepi 6:3, 6:0 įveikė italę Francescą Schiavonę (WTA-11), o D.Hantuchova 6:7 (4:7), 3:1 laimėjo prieš dėl traumos dvikovos

nebaigusią belgę Kim Clijsters (WTA-13).

Geras pasirinkimas

Turnyro "Brisbane International" vyrų vienetų finale sekmadienį triumfavo škotas 24-erių Andy Murray'us (ATP klasifikacijoje - 4 vieta), finale 6:1, 6:3 įveikęs metais jaunesnį ukrainietį Aleksandrą Dolgopolovą (ATP-15). Nugalėtojui atiteko 74 370 dolerių čekis ir  250 ATP taškų.

Pusfinalyje A.Murray'us 6:3, 6:2 laimėjo prieš 19 metų australą  Bernardą Tomičių (ATP-42), o A.Dolgopolovas 6:3, 6:4 nugalėjo 27-erių prancūzą Gillesą Simoną (ATP-12).

A.Murray'us neabejoja, kad prie pergalės labai daug prisidėjo naujasis jo treneris - praeityje garsus tenisininkas čekų kilmės amerikietis Ivanas Lendlas.

Už savaitės Melburne startuosiančiame Australijos čempionate A.Murray'us sieks pirmojo "Grand Slam" trofėjaus. Pernai ten finale jis pralaimėjo serbui Novakui Džokovičiui.

O Kataro sostinėje Dohoje pasibaigusį ATP 250 serijos turnyrą laimėjo 26-erių prancūzas Jo Wilfriedas Tsonga (ATP-6). Finale jis 7:5, 6:4 nugalėjo metais jaunesnį tėvynainį Gaelį Monfils (ATP-16).