Panevėžiečiai pirmos pergalės sieks be lyderio

2014 10 04 6:00
Panevėžiečių lyderiui Dainiui Šalengai (dešinėje) šonkaulis įskilo dar dar pirmajame LKL mače Prienuose, todėl per dvikovą su „Dzūkija“ jis žaidė kęsdamas stiprų skausmą. bcdzukija.lt nuotrauka

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasimokė po nesėkmės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate. Šią savaitę netikėtai pralaimėję Utenos „Juventus“ ekipai, ketvirtadienį žalgiriečiai neleido Panevėžio „Lietkabeliui“ sukurti dar vienos staigmenos.

Gintaro Krapiko treniruojamas „Žalgiris“ Panevėžyje 88:70 įveikė šeimininkus ir iškovojo antrą pergalę. Titulą ginantys kauniečiai rungtyniavo be nugaros skausmus jaučiančio vidurio puolėjo Roberto Javtoko.

Trečią nesėkmę iš eilės patyręs „Lietkabelis“, kurio vairas šį sezoną patikėtas Mindaugui Budzinauskui, ir toliau lieka be pergalių. Laimėti LKL čempionate dar nepavyko ir į elitą po ilgos pertraukos grįžusiems „Mažeikiams“, tačiau pastaroji ekipa šį sezoną žaidė dar tik vienas rungtynes.

Vyriausiasis „Lietkabelio“ treneris po dvikovos džiaugėsi auklėtinių kovingumu. Prieš lemiamą ketvirtį panevėžiečiai atsiliko tik 9 taškais (50:59), tačiau ketvirtą kėlinį „Žalgiris“ pradėjo spurtu 14:4, tai svečiams leido susikrauti saugų pranašumą (73:54).

„Matėsi, kad „Žalgiris“ pasimokė po nesėkmes prieš „Juventus“, – kalbėjo M. Budzinauskas. – Labai solidžiai sužaidė kauniečių lyderiai. Mane nudžiugino tai, kad po sunkios pradžios vyrai nenuleido rankų ir stengėsi, nors juos kaustė jaudulys ir įtampa. Po pirmų dviejų labai blankių ir prastų rungtynių pagaliau pajutome žaidimo skonį ir parodėme, jog galime kautis kad ir su pačiu „Žalgiriu“.“

Po nesėkmingos sezono pradžios atsitiesti bandysiantis „Lietkabelis“ kurį laiką turės rungtyniauti be savo kapitono Dainiaus Šalengos. Per pirmas dvejas rungtynes 37 metų 197 cm ūgio ekipos lyderis vidutiniškai rinko 15,5 taško. Ketvirtadienį atlikti tyrimai parodė, jog krepšininkui yra įskilęs šonkaulis, todėl puolėjas mažiausiai dvi savaites negalės sportuoti.

Pasak „Lietkabelio“ stratego M. Budzinausko, komandos kapitonui šonkaulis įskilo dar dar pirmajame LKL mače Prienuose. Kęsdamas stiprų skausmą D. Šalenga žaidė ir per antrą dvikovą su „Dzūkija“. „Matėme, kad jam sunku, bet Dainius toliau kovojo. Tikiuosi, jis grįš kaip įmanoma greičiau, nes yra mūsų komandos lyderis,“ – vylėsi M. Budzinauskas.

Pergalingą seriją LKL sezono starte tęsia Klaipėdos „Neptūnas“. Uostamiesčio ekipa ketvirtą pergalę įsirašė Šiauliuose 90:80 nugalėdama vietos ekipą. Svečiai jau po pirmo kėlinio atitrūko 17 taškų (30:13), vienu metu komandas skyrė ir 24 taškai. Paskutiniame kėlinyje šiauliečiams pavyko atkurti rungtynių intrigą – jie priartėjo iki 3 taškų, tačiau klaipėdiečiai išsaugojo pergalę.

Praėjusio sezono bronzos medalininkas Vilniaus „Lietuvos rytas“ svečiuose be didesnio vargo 95:59 įveikė Kėdainių „Nevėžio“ ekipą ir iškovojo trečią pergalę iš eilės. „Lietuvos ryto“ gynėjas Billy Baronas Kėdainiuose sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes, per 15 minučių pelnęs 15 taškų. 23 metų amerikietis tapo nemalonia staigmena „Nevėžio“ gynybai – vien per antrąjį kėlinį jis pataikė 4 tolimus metimus iš tiek pat galimų.

„Žaidėme trejas rungtynes su Eurolygos komandomis. Jeigu nugalėtume tokias ekipas, kas tada būtų? Tuomet mes turėtume eiti į Eurolygą“, – po trečios nesėkmės „Nevėžio“ treneris Virginijus Sirvydis buvo įsitikinęs, jog Kėdainių ekipa nėra atsidūrusi duobėje.

Už valią ir ryžtą turo laurus reikėtų skirti Dainiaus Adomaičio treniruojamiems „Juventus“ krepšininkams, kurie atsilikdami net 19 taškų (16:35) sugebėjo atsitiesti ir nugalėti prieniškius 82:74. Utenos klubą traukę amerikietis Rashaunas Broadusas. Per 34 minutes jis pelnė 20 taškų, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 26 naudingumo balus.

Panevėžio „Lietkabelis“ – Kauno „Žalgiris“ 70:88 (6:16, 20:20, 24:23, 20:29). M. Kazonas 14 tšk. (3-4/6), E. Žabas 10 (8 rez. perd.), Ž. Jonušas 10 (2-4/4); D. Songaila 15, L. Lekavičius 13, P. Jankūnas 12 (6 atk. kam.), V. Kariniauskas 11 (6 atk. kam.).

Kėdainių „Nevėžis“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 59:95 (21:22, 7:35, 11:20, 20:18). R. Camphoras 16 (3-4/5, 5 rez. perd.), V. Volkus 11, I. Ramašauskas 9 (6 atk. kam.); G. Orelikas 20 (2-8/8), B. Baronas 15 (3-5/7), M. Gecevičius 10.

Utenos „Juventus“ – „Prienai“ 82:74 (14:20, 17:19, 27:16, 24:19). R. Broadusas 20 (2-10/15, 9 rez. perd., 6 atk. kam.), A. Šikšnius (3-3/3) ir S. Kulvietis po 15; O. Varanauskas 28 (2-8/11), A. Labuckas 17 (6 atk. kam.), P. Vaitiekūnas 10 (7 atk. kam.).

„Šiauliai“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 80:90 (13:30, 21:18, 23:24, 23:18). J. Jucikas 22, J. Lee (7 rez. perd.) ir M. Linkevičius (6 atk. kam.) po 12; M. Shakuras 26 (2-7/8, 3-4/5, 5 rez. perd.), M. Mažeika 21, D. Zavackas 15.