Panevėžys2015: S. Krupeckaitė laimėjo keirino finalą, A. Trebaitė omniume iškovojo sidabrą

2015 03 09 16:07

Sekmadienį Panevėžyje pergalingai finišavo tris dienas trukusios tarptautinės treko varžybos „Panevėžys2015“. Sprinto rungtyje antrą aukso medalį šiose varžybose iškovojo Simona Krupeckaitė, kuri finale įveikė azerbaidžanietę Olgą Ismayilovą.

Kita lietuvė Gintarė Gaivenytė-Mikalajūnė pusfinalyje nusileidusi S.Krupeckaitei, kovoje dėl trečios vietos neprilygo varžovei iš Rusijos Elenai Breznivai. O kovoje dėl 5-8 vietų Miglė Marozaitė, savo važiavime buvo trečia ir bendroje rikiuotėje liko septinta.

Kaip ir S.Krupeckaitė, paskutinę varžybų dieną dar vieną aukso medalį jaunių merginų kovoje dėl taškų iškovojo Olivija Baleišytė. Lietuvė laimėjo du tarpinius finišus iš keturių, o likusiuose buvo antra ir su 16-ą taškų užsitikrino pirmą vietą jaunių merginų lenktynėse dėl taškų. Antra su 12-ą taškų liko lenkė Nikola Rozynska, trečia vieta su 10 taškų tenkinosi Eglė Eidėjutė.

Tarp vaikinų, pirmas surinkęs buvo lenkas Dawidas Czubakas (22 tšk.), antras taip pat Lenkijos atstovas Szymonas Krawczykas (15 tšk.), o trečioje vietoje liko ukrainietis Oleksandras Moshchonskiy (11 tšk.).

Moterų omniumo daugiakovėje Aušrinė Trebaitė išsaugojo antrąją vietą ir iškovojo sidabro medalį. Prieš finalines lenktynes dėl taškų, lietuvė nuo pirmoje vietoje likusios Tatsianos Sharakovos atsilikinėjo 18 taškų, tad didelių šansų ją pavyti nebuvo. O iki tol trečioje vietoje buvusi Daiva Tušlaitė paskutinėje rungtyje surinko tik keturis taškus ir smuktelėjo laipteliu žemyn. Trečia liko, paskutinėje rungtyje 15-ą taškų pridėjusi, Lucie Zaleska.

Tarp vyrų iki tol dominavusiems baltarusiams sugebėjo pasipriešinti vienas Ukrainos atstovas Ramanas Gladyshas (193 tšk.), kuris lenktynėse dėl taškų surinko 33 taškus ir iš ketvirtos vietos pakilo į antrąją. Omniumą laimėjo be konkurencijos važiavęs baltarusis Ramanas Tshishkou (243 tšk.), o jo komandos draugai Alehis Ahiyevichius (191 tšk.) ir Akhramenka Yauhenius (173 tšk.) liko trečioje ir ketvirtoje vietoje.

Vyrų keirino rungtyje į finalą nepatekę lietuviai Vasilijus Lendelis ir Svajūnas Jonauskas kovoje dėl 7-12 vietų finišavo antras ir trečias bei bendroje rikiuotėje liko atitinkamai aštuntoje ir devintoje vietoje. Finale kaip ir sprinte nesulaikomas buvo pajėgus Lenkijos sprinteris Kamilas Kuczynskis, antroje vietoje liko jo tautietis Patrykas Rajkowskis, trečias vengras Sandoras Szalontay.