Paplūdimio tinklininkai savų žiūrovų nenuvylė

2015 05 05 6:00
Monikos Povilaitytės triumfas įveikus pajėgias Slovakijos atstoves. Augusto Četkausko nuotrauka

Vilniuje vykusiose Europos tinklinio konfederacijos (CEV) Kontinentinės taurės III etapo F pogrupio varžybose Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktinė iškovojo antrąją, o vyrų – trečiąją vietą ir pateko į ketvirtąjį varžybų etapą.

Per pirmą mačą Slovakijos moterų rinktinė 2:1 įveikė mūsų šalies komandą, kurią sudarė dvi poros – Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė bei Karolė Virbickaitė ir Vytenė Vitkauskaitė. Mūsiškės atsigriebė 2:1 įveikdamos Serbijos paplūdimio tinklininkes, tad kovoje dėl antrosios vietos lietuvės varžėsi vėl su Slovakijos atstovėmis.

Pirmą susitikimą V. Vitkauskaitė su K. Virbickaite 0:2 (13:21, 11:21) pralaimėjo Slovakijos rinktinės lyderėms Natalijai Dubovcovai ir Dominikai Nestarcovai. Tačiau I. Dumbauskaitė su M. Povilaityte išlygino tarpusavio rezultatą, pranokusios antrą slovakių porą Lubicą Siposovą ir Lucią Behunovą 2:0 (21:16, 21:18).

Nugalėtojoms išsiaiškinti buvo žaidžiamas trečias mačas, kuriame I. Dumbauskaitei ir M. Povilaitytei teko kovoti su Slovakijos žvaigždėmis N. Dubovcova ir D. Nestarcova (jos pasaulio reitinge patenka į penkioliktuką). Pirmą setą sunkiai laimėjo slovakės, tačiau antrajame aistringai palaikomos sausakimšos sirgalių arenos lietuvės rezultatą išlygino. Trečiame sete stipresnės buvo lietuvės ir šventė pergalę 2:1 (19:21, 21:17, 17:15).

„Nerealus jausmas laimėti prieš pasaulio elito porą, pačios to nesitikėjome, tiesiog stengėmės sužaisti gražiai ir efektingai, – po varžybų džiaugsmu tryško M. Povilaitytė. – Šiame turnyre palengva augo mūsų pasitikėjimas savimi, juk mes šiuo metu tik pradedame įgauti formą, todėl kiekviena pergalė mus vis labiau sustiprino.“

Pirmasis Lietuvos vyrų rinktinės – Andriaus Gaidžio ir Pauliaus Matulio bei Arno Rumševičiaus ir Luko Každailio – susitikimas su Lenkijos tinklinio žvaigždėmis nieko gero nežadėjo. Abi Lenkijos poros iškovojo pergales ir laimėjo mačą 2:0. Tačiau lietuviai 2:1 nugalėjo Serbijos rinktinę ir dėl 2 vietos pogrupyje varžėsi su estais, kurie mūsiškius pernai Vilniuje vykusiame Kontinentinės taurės I etape įveikė 2:0 ir, užėmę grupėje 1 vietą, pateko tiesiai į trečiąjį varžybų etapą.

Per pirmą susitikimą A. Gaidžiui ir P. Matuliui teko kautis su Estijos rinktinės lyderiais – Pekino olimpinių žaidynių dalyviu, patyrusiu Rivo Vesiku bei Kristo Kollo. Estai antrai lietuvių porai nepaliko jokių vilčių, nugalėdami juos 2:0 (21:11, 21:13). Tačiau saldų revanšą pasiekė A. Rumševičius ir L. Každailis, įveikdami Karlą Jaanį ir Reiną Raudą 2:0 (21:18, 21:16). Per lemiamą rinktinių mačą susitiko šalių pirmosios poros. Pirmą setą užtikrintai laimėjo R. Vesikas ir K. Kollo, tačiau antrame jaunieji Lietuvos talentai pakėlė ant kojų visus žiūrovus, išlygindami rezultatą 1:1. Iki sensacijos trūko nedaug, tačiau trečią setą patyrusi Estijos pora pradėjo labiau susikaupusi, nuo pat pradžių įsiveržė į priekį ir laimėjo 2:1 (21:14, 22:20, 15:7).

Kontinentinės taurės III etapo F pogrupio Vilniuje nugalėtojais vyrų varžybose tapo nė vieno seto nepralaimėjusi Lenkijos rinktinė, ji finale 2:0 įveikė estus. Moterų varžybų finale pergalę šventė Čekijos rinktinė, 2:1 nugalėjusi slovakes. Pirmąsias vietas užėmusios rinktinės pateko tiesiai į finalinį taurės etapą, kurio nugalėtojai iškovos kelialapius į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.