Pasaulio čempionai dar beveidžiai

2010 06 05 0:00
Geros sportinės formos nepasiekusius, bet skraidyti bandžiusius italus (balti marškinėliai) meksikiečiai nuleido ant žemės.

Pasaulio futbolo pirmenybėms besirengiančios Europos ir planetos čempionės žaidė kontrolines rungtynes.

Pasaulio čempionatas vyks birželio 11 - liepos 11 dienomis Pietų Afrikos Respublikoje (PAR).

Planetos čempionės titulą ginsianti Italijos rinktinė kontrolinį susitikimą Belgijoje užvakar vėlai vakare pralaimėjo 1:2 (0:1) čempionato dalyvei Meksikai. Įvarčius nugalėtojams pelnė Carlosas Vela (16 min.) ir Javieras Medina (83). Iš pralaimėjusiųjų 87 minutę pasižymėjo Leonardo Bonucci.

Italijos komandos strategas Marcello Lippi po nesėkmės tikino, kad žaidėjai buvo nepanašūs į save. "Dešimt dienų treniravomės aukštikalnėse, - sakė prieš ketverius metus pasaulio čempionate triumfavusios ekipos treneris. - Šiandien mūsų varžovė buvo jau septynerias draugiškas rungtynes žaidusi komanda. Labai gerai pažįstu savo žaidėjus. Iki geriausios sportinės formos jiems dar daug trūksta. Aikštėje buvo ne ta Italijos rinktinė. Jautėsi, kad žaidėjus nualino treniruotės - jie sunkiai judėjo. Dabar svarbiausia iki čempionato pradžios įgyti optimalią sportinę formą."

Šiandien Italijos rinktinė žais kontrolines rungtynes su Šveicarijos ekipa.

Europos čempionė Ispanijos rinktinė per draugišką susitikimą Austrijoje šventė pergalę 1:0 (0:0) prieš Pietų Korėjos komandą. Viską lėmė vienintelis Jesuso Navaso įvartis 86 minutę. Sykiu tai buvo pirmasis jo įvartis vilkint rinktinės marškinėlius.

Ispanijos ekipos treneris Vicente Del Bosque liko patenkintas auklėtinių veiksmais aikštėje. "Korėjiečiai turėjo mažai šansų "paimti" mūsų vartus, mes valdėme situaciją per visą susitikimą", - teigė nugalėtojų strategas.

Per šią dvikovą dar nerungtyniavo Ispanijos rinktinės puolėjas Fernando Torresas, jau kelias savaites besigydantis pažeistą kelį. Kol kas jis treniruojasi pagal individualų planą su fizinio rengimo treneriu. V.Del Bosque įsitikinęs, kad F.Torresas galės padėti jau per pirmą čempionato dvikovą su šveicarais birželio 16-ąją.

Vokietijos rinktinė baigė rengtis čempionatui. Per paskutines kontrolines rungtynes vokiečiai namie 3:1 (0:1) įveikė Bosnijos ir Hercegovinos vienuoliktuką. Svečiai po Edino Džeko (15 min.) įvarčio pirmavo, tačiau antrame kėlinyje kamuolys net tris kartus įlėkė į jų vartus. Įvarčius nugalėtojams pelnė komandos kapitonas Philippas Lahmas (50 min.) bei Bastianas Schweinsteigeris, realizavęs du 11 m baudinius (73 ir 77 min.).

Vokiečių ekipos kapitonas P.Lahmas po pergalės užsiminė, kad jo komanda nepasinaudojo puikiomis galimybėmis pelnyti daugiau įvarčių. "Mums pavyko sukurti daug progų, deja, visų nesugebėjome išnaudoti, - sakė gynėjas. - Tačiau visi žaidėjai į PAR vyks gerai nusiteikę."

Vokietijos rinktinės treneris Joachimas Low džiaugėsi, kad antrame kėlinyje auklėtiniai pradėjo žaisti greičiau: "Smagu buvo tai matyti, ypač po trijų dienų parengiamosios stovyklos. Mūsų rinktinė turi potencialo."

Pranešama, kad pirmosiose pasaulio čempionato rungtynėse ir per finalą stadione apsilankys buvęs PAR prezidentas Nelsonas Mandela. Tai paaiškėjo po retai viešumoje pasirodančio 91 metų politiko susitikimo su nacionaline rinktine.