Pasaulio čempionate - du medaliai

2006 08 21 0:00

Vengrijoje pasibaigusiame pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate lietuviai iškovojo du bronzos apdovanojimus. Abu juos pelnė kanojininkai.

Vienviete kanoja 200 metrų distancijoje trečias finišavo Jevgenijus Šuklinas (40,441), nuo nugalėtojo ruso Nikolajaus Lipkino atsilikęs 0,652 sekundės. Šuklinas buvo trečias ir šios rungties atrankos bei pusfinalio plaukimuose. Antrą apdovanojimą Lietuvai iškovojo dvivietę kanoją irklavę Raimundas Labuckas ir Tomas Gadeikis. Jie 200 m rungties finale (37,058) nuo nugalėtojų rusų Jevgenijaus Ignatovo ir Ivano Štylio atsiliko 0,564 sekundės.

Garsiausi šalies baidarininkai Alvydas Duonėla ir Egidijus Balčiūnas šį kartą liko be medalių. 500 m rungtyje jie pateko į finalą pasiekę geriausią rezultatą (1:34,473 min.) tarp 36 pusfinalio dalyvių, tačiau per lemiamą plaukimą liko paskutiniai - devinti. Lietuviai distanciją įveikė per 1:31,799 min. 200 m distancijoje Duonėlai su Balčiūnu nepavyko prasimušti į pagrindinį finalą. B finale jie distanciją įveikė pirmieji, tačiau nenuėjo sverti valties dėl Duonėlos netrukus laukusių vienviečių varžybų ir buvo diskvalifkuoti. Vienviete baidare 200 metrų distancijoje Duonėla finale užėmė 7-ąją vietą (35,948), nors pusfinalyje jo laikas buvo 3-ias tarp visų dalyvių.

Kitos pagrindiniuose finaluose dalyvavę mūsų įgulos liko 9-oje vietoje. Tokią vietą 500 metrų rungčių finale užėmė vienvietę kanoją irklavęs Šuklinas (01:55.397) ir keturvietę baidarę - Andžejus Radzevičius, Rokas Malinauskas, Romas Petrukanecas ir Justas Vaičiulis (01:23.264) bei 200 metrų rungtyje po finišo diskvalifkuota keturvietė kanoja (Labuckas, Jevgenijus Miasnikinas, Kazimieras Rėksnys ir Gadeikis). Keturviečių baidarių 200 metrų rungties B finale lietuviai finišavo antri (31,617).

Šeštadienį 1000 m rungties B finale kovojo tik viena Lietuvos įgula - keturvietė baidarė (Radzevičius, Malinauskas, Petrukanecas ir Vaičiulis). Lietuviai liko 8 ir galutinėje įskaitoje užėmė 17-ąją vietą.

Du medalius iškovojusių lietuvių rezultatai nuvylė Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos vadovus. "Nesame patenkinti mūsų sportininkų rezultatais olimpinėse rungtyse (200 m rungtis yra neolimpinė - aut.), - sakė federacijos generalinis sekretorius Zigmantas Raudonius. - Kur kas daugiau tikėjomės iš Balčiūno su Duonėla, tačiau yra taip, kaip yra".