Pasaulio ledo ritulio čempionate aukso šalmais pasipuošė švedai

2013 05 20 8:08
Reuters/Scanpix nuotrauka

Švedijoje ir Suomijoje vykusiame pasaulio ledo ritulio čempionato finale Švedijos rinktinė 5:1 nugalėjo be pralaimėjimų iki tol žengusius Šveicarijos ledo ritulininkus ir po septynių metų pertraukos vėl tapo stipriausia planetoje.

Iš viso Švedijai tai jau devintasis pasaulio čempionų titulas, Šveicarija finale žaidė pirmą kartą.

Nors pirmieji finalo rungtynėse pasižymėjo šveicarai (Romanas Josi), tačiau jau pirmame Švedijos rinktinė persvėrė rezultatą savo naudai - po įvartį pelnė Erikas Gustafssonas ir Henrikas Sedinas.

Antrame kėlinyje komandoms pasižymėti nepavyko, o trečiame Niklasas Hjalmarssonas padidino savo komandos pranašumą, po kurio Šveicarijos ledo ritulininkai, bet kokia kaina bandydami pelnyti įvartį, apleido gynybą ir į savo vartus praleido dar du įvarčius - pasižymėjo Louis Erikssonas ir antrą įvartį pelnęs H. Sedinas.

Bronziniame finale po atkaklios kovos ir baudinių serijos triumfavo amerikiečiai, rezultatu 4:3 nugalėję šeimininkę Suomijos rinktinę.