Pasaulio ledo ritulio čempionate paaiškėjo ketvirtfinalio aštuntukas

2014 05 21 11:03
Vienintelė be pralaimėjimų žaidžianti Rusija (atakuoja) paskutinėje B grupės dvikovoje 2:1 nugalėjo Baltarusiją. Reuters/Scanpix nuotrauka

Baltarusijos sostinėje Minske surengtame šešiolikos komandų pasaulio vyrų ledo ritulio čempionate paaiškėjo aštuonios komandos, kurios tęs kovą dėl medalių.

Ketvirtfinalyje olimpiniai čempionai Kanados ledo ritulininkai ketvirtadienį stos prieš Sočio žaidynių bronzinę prizininkę Suomijos rinktinę. Pasaulio čempionės Švedijos komandos varžovė bus varžybų šeimininkė Baltarusija. Iki šiol vienintelė be pralaimėjimų žaidžianti Rusijos komanda dėl kelialapio į pusfinalį susikaus su Prancūzijos sportininkais, o praėjusio pasaulio čempionato bronzinė prizininkės JAV rinktinės laukia akistata su Čekijos ekipa.

Paskutiniąsias vietas A ir B grupėse užėmusios Italijos ir Kazachstano rinktinės iškrito į I diviziono A grupę, o 2015 metų elitiniame čempionate šias komandas pakeis Slovėnijos ir Austrijos rinktinės.

Vėlų antradienio vakarą paskutinėse A grupės rungtynėse Čekija po pratęsimo 5:4 (1:3, 3:0, 0:1, 1:0) įveikė Prancūziją, o paskutinėje B grupės dvikovoje Rusija 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) nugalėjo Baltarusiją.

Ketvirtfinalio rungtynių tvarkaraštis

Ketvirtadienis: 16 val. JAV – Čekija

17 val. Rusija – Prancūzija

20 val. Kanada – Suomija

21 val. Švedija - Baltarusija

Galutinė A grupės lentelė

(rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)

1. Kanada 7 5 1 1 0 28:13 18
2. Švedija 7 5 1 1 0 21:10 18
3. Čekija 7 2 2 2 1 20:18 12
4. Prancūzija 7 2 2 1 2 25:20 11
5. Slovakija 7 3 0 1 3 20:21 10
6. Norvegija 7 2 0 1 4 16:19 7
7. Danija 7 1 1 0 5 17:27 5
8. Italija 7 1 0 0 6 6:25 3