Pasaulio pirmenybėse stebina vokiečiai

2011 05 03 0:00

Slovakijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate maloniu atradimu tapo sėkmingai rungtyniaujanti Vokietijos rinktinė.

A grupės varžybose vokiečiai, žaisdami su čempionato favoritėmis laikomomis komandomis, iškovojo abi pergales. Pirmąją dieną Vokietija 2:0 nugalėjo Rusiją, o sekmadienį vakare 4:3 palaužė čempionato šeimininkus slovakus. Trečiame kėlinyje vokiečiai pirmavo net 4:0, tačiau pergalės vos neišleido iš rankų. Į lemiamą šturmą pakilę slovakai sugebėjo atsilikimą sušvelninti iki minimumo, tačiau išplėšti bent taško nespėjo. Paskutinį kartą vokiečiai pasaulio čempionatą dviem pergalėmis pradėjo 2003 metais. Bet tuomet pirmenybių starte buvo įveiktos gerokai kuklesnės komandos - Japonija ir Ukraina.

Tuo metu Rusijos rinktinė atsigavo po vokiško antausio ir 6:4 palaužė Slovėniją. Turnyro autsaideriais laikyti slovėnai metė rimtą iššūkį pasaulio vicečempionams. Likus žaisti vos 4 minutes rezultatas buvo lygus 4:4, tačiau slovėnams ėmė stigti jėgų, o apsukas padidinę rusai įrodė savo pranašumą.

Nepaisant nesėkmės, slovėnas Bostjanas Goličičius rungtynes pavadino vienomis geriausių jo rinktinės istorijoje. Slovėnijoje registruoti vos 155 profesionalūs ledo ritulininkai ir kas šeštas iš jų žaidžia šalies rinktinėje.

B grupėje kol kas visus varžovus nuo kelio šluoja Kanados rinktinė. NHL žaidėjais pasistiprinę kanadiečiai 4:1 nugalėjo baltarusius ir net 9:1 sutriuškino Prancūzijos rinktinę.

Kitose rungtynėse užvakar baltarusiai 1:4 pralaimėjo šveicarams ir atsidūrė B grupės dugne. Kritikai Baltarusijos rinktinės žaidime pasigenda kovingumo ir agresyvumo. Šiandien baltarusiai paskutines grupės rungtynes žais su prancūzais ir, norėdami tęsti kovą dėl apdovanojimų, jie privalo laimėti.

A grupė

Rusija - Slovėnija 6:4 (1:0, 1:1, 4:3). V.Atiušovas (04:22), M.Afinogenovas (35:41), D.Kulikovas (46:15) J.Artiuchinas (46:53), A.Radulovas (56:19), S.Zinovjevas (59:22); B.Hebaras (29:15), A.Goličičius (42:49 ir 47:21), R.Pajičius (51:28).

Slovakija - Vokietija 3:4 (0:0, 0:3, 3:1). L.Nagy (45:26), J.Stumpelis (47:49), P.Demitra (52:43); M.Muller (24:51), J.Trippas (33:07), F.Hordleris (36:35), F.Schutzas (44:37).

Turnyro lentelė

(rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)

1. Vokietija 2 2 0 0 0 6:3 6

2. Slovakija 2 1 0 0 1 6:5 3

3. Rusija 2 1 0 0 1 6:6 3

4. Slovėnija 2 0 0 0 2 5:9 0

B grupė

Kanada - Prancūzija 9:1 (3:0, 2:1, 4:0). M.A.Gragnani (01:02), J.Spezza (06:35), J.Skinneris (12:02 ir 54:30), Ch.Stewartas (36:06), A.Pietroangelo (36:49), B.Burnsas (41:41), R.Nashas (44:38), T.Zajacas (57:44); P.E.Bellemare (29:14).

Šveicarija - Baltarusija 4:1 (1:0, 3:1, 0:0). R.Gardneris (07:08 ir 27:03), G.Bezina (24:11), I.Ruthelmannas (30:51); D.Korobovas (21:33).

1. Kanada 2 2 0 0 0 13:2 6

2. Šveicarija 2 1 1 0 0 5:1 5

3. Prancūzija 2 0 0 1 1 1:10 1

4. Baltarusija 2 0 0 0 2:8 0