Pasaulio sklandymo čempionate Vladas Motūza laimėjo jau trečią pratimą ir vejasi lyderį

2015 08 06 12:35
Vladas Motūza bendrojoje įskaitoje užima antrąją vietą. kvitrina.com nuotrauka

Pociūnuose vykstančiame Pasaulio sklandymo čempionate 13,5 m klasėje jau atlikti keturi pratimai ir organizatoriai gali laisviau atsikvėpti, nes toks pratimų skaičius rodo, kad čempionatas jau yra įvykęs.

Tiesa, karšti orai nemano dingti iš Lietuvos, todėl, anot Lietuvos sklandymo sporto federacijos prezidento Vytauto Sabeckio, organizatoriai pasiruošę surengti dar ne vieną pratimą.

Ketvirtasis pratimas vėl buvo sėkmingas Lietuvos atstovui Vladui Motūzai, kuris bendrojoje įskaitoje įtvirtino antrąją poziciją. Lietuvis laimėjo trečią iš eilės pratimą ir dabar nuo čempionato lyderio bendrojoje įskaitoje Italijos piloto Stefano Ghiorzo, kuris šiame pratime buvo antras, atsilieka tik 376 taškais. V. Motūzos sąskaitoje 3207, o Italijos sklandytojo – 3583 taškai.

Prieš čempionatą Vladas pasakojo, jog Pociūnuose pagamintas sklandytuvas „Mini LAK“ yra greitas, ir tokie orai leidžia išnaudoti jo privalumus. Tiesa, nesėkmė pirmame pratime neleidžia lietuviui pralenkti lyderio.

Trečias ketvirtame pratime buvo JAV atstovas Francois G. Pinas, bet bendrojoje įskaitoje nuo trečiojoje vietoje esančio Morgano Sandercocko (2861 taškas) jis atsilieka vos vienu tašku (2860).

Parengiamosiose 2016 m. pasaulio sklandymo čempionato varžybose toliau stebina lietuvio Dariaus Liaugaudo ir lenko Adamo Czeladzkio duetas, kuris laimėjo jau ketvirtą pratimą ir niekam neužleidžia lyderių pozicijos bendroje įskaitoje (3675 tšk.).

Lietuvos sklandymo čempionate klubinėje klasėje antrą pratimą iš eilės laimėjo Linas Miežlaiškis, bet lyderio poziciją bendrojoje įskaitoje išlaiko Romualdas Kontekis (3588 taškai). L. Miežlaiškis, surinkęs 3072 taškus, užima 11 vietą.