Pasaulio taurės etape lietuvis yrėsi greičiausiai

2015 05 26 6:00
Henrikas Žustautas pasaulio taurės etape iškovojo aukso medalį. LŽ archyvo nuotrauka

Antrojo pasaulio baidarių ir kanojų taurės etapo varžybų Vokietijoje aukso medalį vyrų 200 m rungties finale iškovojo kanojininkas Henrikas Žustautas, o antrasis Lietuvos atstovas šioje rungtyje – Jevgenijus Šuklinas – tarp 30 sportininkų užėmė ketvirtąją vietą.

Aštuonių dalyvių pagrindiniame finale H. Žustautas sugaišo 39,897 sekundės, aplenkęs prizininkais tapusius kiną Qiangą Li (40,460 sek.) bei ispaną Alfonso Benavidesą Lopezą de Ayalą (40,499 sek.). J. Šuklinui (40,703 sek.) šios rungties finale pavyko aplenkti varžovus iš Moldovos, Kanados, Prancūzijos bei Irano, o Baltarusijos kanojininkas buvo diskvalifikuotas.

Europos čempionato prizininkų dvivietė – baidarininkai Aurimas Lankas bei Edvinas Ramanauskas – 200 m rungties pagrindiniame finale buvo greitesni tik už varžovus iš Italijos bei tarp 30 dvivietininkų įgulų buvo septinti – 32,766 sekundės.

Aštuntas vienviečių baidarininkų sprinto (200 m) rungtyje finišavo Ignas Navakauskas – 36,132 sekundės. A finale lietuviui pavyko aplenkti tik argentinietį Rubeną Rezolą Voisardą (36,223 sek.).

Tuo pat metu Čekijos mieste Račicėje vyko Europos jaunių (U-19) irklavimo čempionatas. Jame lietuvis Armandas Kelmelis iškovojo sidabro medalį vienviečių valčių varžybose. Jis pralaimėjo tik čempionu tapusiam Italijos irkluotojui Giacomo Gentili. Nugalėtojo laikas 7 min. 23,201 sek., o lietuvis nuo jo atsiliko daugiau nei 7 sek. (7:20,813). Iš viso Senojo žemyno pirmenybėse dalyvavo 16 mūsų šalies sportininkų, kurie varžėsi septyniose valčių klasėse.