LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Pasaulio vicečempionai lietuviams buvo per kieti

2017 06 20 6:00
6 taškus surinkusi Lietuvos rinktinė septintoje atrankos grupėje liko trečia.
6 taškus surinkusi Lietuvos rinktinė septintoje atrankos grupėje liko trečia. Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Europos rankinio čempionatas Zagrebe kitąmet vyks be Lietuvos komandos. „Mirtininkų“ grupėje kovojusi mūsų rinktinė metė rimtą iššūkį Europos grandams, tačiau į finalinį etapą nepateko. Jame nebus ir tokių galingų rankinio valstybių kaip Rusija, Lenkija, nes joms atrankos barjeras šį kartą buvo per aukštas.

Per paskutines atrankos turnyro rungtynes su norvegais Lietuvos rinktinei iki išsvajoto žemyno čempionato būtų pakakę lygiųjų, tačiau Artūro Juškėno vadovaujami rankininkai pasaulio vicečempionams rimčiau nepasipriešino. Namie žaidžianti Norvegija laimėjo 30:20. Mūsų ekipoje labiausiai pasižymėjo po 5 įvarčius pelnę Aidenas Malašinskas ir Jonas Truchanovičius. Šeimininkai per susitikimą pataikė 64 proc. metimų, o lietuviai – tik 43 procentus.

Tris pergales iškovoję ir 6 taškus surinkę Lietuvos sportininkai 7 atrankos grupėje liko treti, o kelialapius į Europos čempionato finalinį etapą iškovojo pasaulio čempionai prancūzai ir antri likę norvegai.

Atrankos turnyre lietuviai abukart nugalėjo Belgijos rinktinę (33:19 ir 33:28), namie įveikė Norvegiją (32:29) ir praėjusią savaitę buvo labai arti didžiulės sensacijos, kai tik vienu įvarčiu pralaimėjo Prancūzijai (25:26).

Europos čempionate Lietuvos vyrų rankinio rinktinės žaidė vienintelį kartą (1998 metais) ir tąkart buvo devinta.

Iš 1 atrankos grupės kelialapius iškovojo Danija ir Vengrija. Latviai pralaimėjo visas šešerias rungtynes ir liko ketvirti. 2 grupėje triumfavo Baltarusija ir Serbija. Lenkijos rinktinė per pastarąsias trejas rungtynes nepatyrė nė vieno pralaimėjimo, tačiau buvo per maža, kad pakiltų iš šios grupės dugno. Po prasto pasirodymo pasaulio čempionate, kuriame lenkai neįveikė grupės barjero, šis Europos čempionato atrankos ciklas jiems yra katastrofiškas: lenkai ne tik nepateko į žemyno pirmenybes, bet dar liko ir paskutinėje grupės vietoje.

3 grupėje nė karto nepralaimėję Ispanijos rankininkai tvirtai finišavo pirmi. Antras kelialapis atiteko austrams.

4 grupėje pirmą ir antrą vietas užėmė Makedonijos ir Čekijos rankininkai. Būtent iš šios grupės į Europos čempionatą pateko ir trečioji rinktinė, nes treti likę islandai turėjo net 4 įskaitinius taškus.

5 grupėje pirmą vietą užėmė visus 6 susitikimus laimėję vokiečiai. Antroje vietoje liko slovėnai.

Viena didžiausių Europos čempionato atrankos turnyro staigmenų užfiksuota 6 grupėje. Rusijos rinktinė, kuri net tris susitikimus baigė lygiosiomis, liko už Europos čempionato borto. Ją aplenkė ir kelialapius pasidalijo Švedija bei Juokalnija. Lemiamos rungtynės tarp Rusijos ir Juodkalnijos vyko paskutiniame ture, kur rusams būtų užtekę pergalės nors vienu įvarčiu. Tačiau susitikimas baigėsi taikiai (27:27), ir tai reiškė rusų (3 vieta) fiasko.

Norvegija – Lietuva 30:20 (15:10). Norvegija: S. Sagosenas ir B.H. Myrholas po 5 įv., K. Bjornsenas ir M. Joendalas po 4, E.L. Hansenas ir M. Soendenaa po 3; Lietuva: A. Malašinskas ir J. Truchanovičius po 5, G. Babarskas ir M. Dumčius po 3, A. Strazdas, B. Petreikis, S. Plėta ir M. Starolis po 1.