Pasaulis turės naują čempioną

2010 07 08 0:00
Ispanijos rinktinės triumfą lėmė C.Puyolio (dešinėje) įvartis.

Iki šiol 18 vykusių pasaulio futbolo čempionatų laimėjo septynių skirtingų valstybių rinktinės. Šiemet elitinį būrį papildys aštuntoji komanda.

Pietų Afrikos Respublikoje vykstančių planetos pirmenybių finale sekmadienį kausis dvi rinktinės, dar neiškovojusios pasaulio taurės - Olandija ir Ispanija.

Tai paaiškėjo vakar vėlai vakare po įvykusių antrųjų pusfinalio rungtynių, per kurias Ispanijos futbolininkai rezultatu 1:0 palaužė Vokietiją. Tokiu pačiu rezultatu ispanai įveikė vokiečius ir 2008 metų Europos čempionato finale.

"Per dvejus metus mūsų komandoje daug kas pasikeitė, tuo metu ispanų stilius liko toks pats. Per šį laiką mes gerokai patobulėjome, ėmėme žaisti kitokiu stiliumi", - prieš pusfinalio rungtynes tvirtino Vokietijos rinktinės treneris Joachimas Loewas.

Jis kalbėjo apie tą stilių, kurį vokiečiai demonstravo per šį pasaulio čempionatą - visa griaunančią puolimo mašiną, kuri į šipulius sudaužė Anglijos ir Argentinos rinktinių gynybą.

Tačiau vokiečiai rungtynes vakar pradėjo kaip ir 2008-ųjų Europos čempionato finale - disciplinuotai gindamiesi. Pirmas kėlinys buvo labai atsargus, abi rinktinės vengė rizikuoti.

Antras kėlinys prasidėjo įnirtingu ispanų spaudimu. Europos čempionai keliolika minučių intensyviai atakavo varžovų vartus, tačiau patys vos nebuvo nubausti, kai 69 minutę vokiečiai surengė pavojingą kontrataką. Ispanų laimei, vartininkas Ikeras Casillasas sugebėjo atremti Toni Krooso smūgį.

Ispanijos komandos spaudimas vaisių davė 73 minutę. Po Xavi pakelto kampinio gynėjas Carlesas Puyolis galva nukreipė kamuolį į vartus ir išvedė savo komandą į priekį - 1:0.

Vokiečiai metėsi į priekį, o ispanai galėjo įmušti antrą įvartį, bet į greitą puolimą nuskubėjęs Pedro pagailėjo kamuolio laisvam buvusiam Fernando Torresui ir ataka nutrūko. Vis dėlto Ispanija išsaugojo minimalią persvarą ir pirmą kartą istorijoje iškopė į pasaulio čempionato finalą. Iki šiol aukščiausias ispanų laimėjimas planetos pirmenybėse buvo 4 vieta 1950 m.

Vokietijos rinktinei beliko kautis dėl garbės. Šeštadienį J.Loewo auklėtiniai rungtynėse dėl trečios vietos susitiks su Urugvajumi.

Vokietija - Ispanija 0:1 (0:0). Durbanas. Teisėjas - Viktoras Kassai (Vengrija). Įvartis - Carlesas Puyolis (73).