Pasiaukojamas žaidimas taškų negarantavo

2007 09 10 0:00
Per rungtynes Glazge Lietuvos rinktinės gynėjui M.Stankevičiui lūžo raktikaulis.
AFP/Scanpix nuotraukos

Lietuvos futbolininkai su škotais kovojo pasiaukojamai, bet po apmaudžių klaidų gynyboje vėl Glazge liko be taškų. Šeštadienį Europos čempionato atrankos mačas pralaimėtas 1:3.

Rezultatą 61-ą minutę iš 11 metrų baudinio buvo išlyginęs Tomas Danilevičius, Lietuvos rinktinėje įmušęs savo 11-ąjį įvartį. Tačiau baigiantis mačui škotai dviem įvarčiais išplėšė pergalę.

Sunki M.Stankevičiaus trauma

Trečiadienį mūsų šalies reprezentantai Kaune Euro-2008 mačą žais su B grupės autsaideriais Farerų salų futbolininkais.

Per mačą Glazge rinktinė neteko gynėjo Mariaus Stankevičiaus. Antro kėlinio pradžioje jam net keturiose vietose lūžo raktikaulis. Vakar M.Stankevičius išskrido į Italiją, kur futbolininkui bus atlikta operacija. "Brescia" klubo žaidėjas negalės rungtyniauti keletą mėnesių. Vidurio gynėjas Tomas Žvirgždauskas rungtynes su Farerų salų rinktine turės praleisti dėl dviejų įspėjimų.

Į rinktinės stovyklą vėl iškviesti saugai Mantas Savėnas (Panevėžio "Ekranas") ir Aurimas Kučys (Daugpilio "Daugava").

Pramiegoti įvarčiai

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Algimantas Liubinskas mano, kad rungtynėms Glazge pasirinkta strategija iš esmės buvo teisinga, tačiau iš kai kurių žaidėjų tikėtasi geresnio žaidimo.

"Antram kėliniui buvome pasilikę rezervą. Po pertraukos į žaidimą labai aktyviai įsitraukė Saulius Mikoliūnas, Audrius Kšanavičius. Jei ši "lengvoji artilerija" į mūšį būtų mesta nuo pirmųjų minučių, galbūt antrą kėlinį nebūtų pavykę taip suaktyvinti komandos žaidimo. Iš kai kurių futbolininkų tikėjausi daugiau. Škotų meistriškumas aukštesnio lygio, bet du jų įvarčius pramiegojome. Varžovai paliko fiziškai galingos, susikoncentravusios komandos įspūdį, bet ir mes susikūrėme progų", - varžybas komentavo A.Liubinskas.

Lietuvos rinktinės treneriams drąsių sprendimų nestigo. Kai antro kėlinio pradžioje nesėkmingai varžovų baudos aikštelėje kritusiam M.Stankevičiui lūžo raktikaulis, buvo pasiryžta gynėją keisti puolėju Edgaru Jankausku. Į dešinio gynėjo poziciją buvo atitrauktas saugas Deividas Česnauskis.

Škotų strategas Alexas McLeishas pripažino, kad rungtynės jo komandai buvo sunkios ir džiaugėsi atsarginių žaidėjų Shauno Maloney ir Jameso McFaddeno svariu indėliu į pergalę.

Po įvarčio - nepalūžo

Škotai rungtynes pradėjo lietuvių vartų šturmu, bet jį pavyko atremti ir gana greitai išlyginti žaidimą. Tačiau 19-ą minutę po gynėjų klaidos komandą du kartus nuo įvarčio gelbėjo vartininkas Žydrūnas Karčemarskas, kai varžovai abu kartus smūgiavo galva. Žaibiška Ž.Karčemarsko reakcija per šį mačą škotus dar keletą kartų varė į neviltį.

31-ąją minutę šeimininkai įvartį įmušė analogiškoje situacijoje. Gavus teisę į baudos smūgį kamuolys staigiai į baudos aikštelę skersuotas Krisui Boydui, kuris, aplenkęs gynėją Andrių Skerlą, galva jį nukreipė į vartus.

Antrą kėlinį aikštėje pasirodęs S.Mikoliūnas draskė varžovų gynybą. Įtampa prie škotų vartų vis didėjo. 60-ą minutę S.Mikoliūnas pergudravo škotų kapitoną Darreną Fletcherį iš "Manchester United" ir galbūt rungtynių teisėją, skyrusį 11 metrų baudinį į škotų vartus. Smūgiuodamas nuo 11 metrų žymos rinktinės kapitonas T.Danilevičius nepaliko jokių vilčių brangiausiam Didžiosios Britanijos vartininkui Craigui Gordonui.

Po rungtynių škotai kalbėjo apie negarbingą S.Mikoliūno elgesį, bet Edinburgo "Hearts" futbolininkas sakė nejaučiantis kaltės: "Veržiausi į baudos aikštelę. Baudinį skyrė teisėjas, aš tokių sprendimų nepriimu."

Tiesa, Škotijos futbolininkai ir žurnalistai nė žodžiu neužsiminė apie pirmajame kėlinyje į jų vartus neskirtą 11 metrų baudinį, kai baudos aikštelėje iš varžovo globos ištrūkusiam Andriui Veličkai specialiai buvo užminta ant kojos.

Finalas priklausė škotams

Išlyginamasis įvartis dar labiau sutrikdė škotus ir suteikė sparnus Lietuvos futbolininkams.

72-ą minutę mūsų šalies komanda galėjo išsiveržti į priekį. T.Danilevičius efektingai prasiveržė kairiuoju kraštu ir pamatė į baudos aikštelę besiveržiantį Mindaugą Kaloną. Tačiau šis stabdydamas kamuolį jį kiek atleido nuo savęs ir smūgį spėjo blokuoti Stephenas McManusas. 77-ą minutę šis škotų gynėjas įmušė įvartį, kai po perdavimo į baudos aikštelę aplenkė atskubėjusį komandos gynėjams padėti T.Danilevičių.

Dar po šešių minučių galingu smūgiu į viršutinį vartų kampą šeimininkų pergalę įtvirtino Jamesas McFaddenas.

Po šios pergalės škotai B grupėje pakilo į antrąją vietą, aplenkę pasaulio čempionus italus. Italijos ir Pancūzijos rinktinių mačas Milane baigėsi nulinėmis lygiosiomis. Pasaulio vicečempionai prancūzai išsaugojo grupės lyderių poziciją.

Gruzijos rinktinė komplikavo Ukrainos komandos situaciją, kai išplėšė lygiąsias 1:1. Gruzinai taškais susilygino su Lietuvos komanda, bet jos neaplenkė, kaip daug kas skelbia. Rinktinėms surinkus vienodai taškų, aukštesnę vietą lemia tarpusavio rungtynių rezultatai. Lietuvos rinktinė šiemet gruzinus įveikė 1:0.

Rungtynių statistika

ŠKOTIJA - LIETUVA 3:1 (1:0)

Įvarčiai: 1:0 Boydas (31), 1:1 Danilevičius (61 iš 11 m), 2:1 McManusas (77), 3:1 McFaddenas (83).

Škotija: Gordonas, Huttonas, McEveley, McManusas, Weiras, Brownas, Fletcheris, Teale'as (McFaddenas, 68), McCullochas (Maloney, 76), O'Connoras (Beattie'as, 76), Boydas.

Lietuva: Karčemarskas, Stankevičius (Jankauskas, 56), Skerla, Žvirgždauskas, Klimavičius, D.Česnauskis, Šemberas, Kalonas,

Morinas (Mikoliūnas, 46), Danilevičius, Velička (Kšanavičius, 46).

Įspėti: Velička (21), Stankevičius (34), Karčemarskas (40), O'Connoras (42), Žvirgždauskas (57), Kšanavičius (64), Fletcheris (87).

Teisėjas - Skomina (Slovėnija). Glazgo "Hanpden Park" stadionas.

52 000 žiūrovų.

GRUZIJA - UKRAINA 1:1 (0:1)

Įvarčiai: 0:1 Šelajevas (9), 1:1 Siradzė (87).

7. Farerų salos 8 0 0 8 2:27 0

Rugsėjo 12-ąją B grupėje vyks trejos rungtynės: Lietuva - Farerų salos, Prancūzija - Škotija, Ukraina - Italija.

Jaunimas sutriuškintas

Lietuvos jaunimo rinktinė (futbolininkai iki 21 metų) Europos čempionato atrankos mačą Alborge 0:4 (0:2) pralaimėjo Danijos bendraamžiams. Įvarčius pelnė Bo Stormas (29 min.), Michaelis Jacobsenas (38), Jonas Damborgas (85), Martinas Christensenas (90).

Kitame 6 atrankos grupės mače Suomija 3:2 įveikė Škotiją.

Šalies jaunimo rinktinė rytoj 17 val. Marijampolėje žais su Slovėnijos futbolininkais, kuriems išvykoje pralaimėta 1:2.