Pasiekė revanšą

2012 12 18 6:01

Kauno "Žalgirio" krepšininkai VTB Jungtinės lygos varžybose iškovojo jau septintąją pergalę iš aštuonių galimų.

Vakar B grupės rungtynėse Rusijoje Lietuvos čempionai įtikinamai įveikė "Nižnyj Novgorod" komandą - 76:58 (16:15, 20:13, 19:19, 21:11).

Praėjusį sezoną VTB Jungtinės lygos varžybose žalgiriečiai "Nižnyj Novgorod" komandai pralaimėjo abu kartus (86:92 ir 79:85), tad vakar buvo kupini ryžto atsirevanšuoti ir tikslą pasiekė.

Šiose rungtynėse "Žalgiris" vertėsi be dviejų krepšininkų. Skelbiama, kad prieš pat kelionę susirgo Rimantas Kaukėnas, o Darjušas Lavrinovičius negalėjo padėti komandai dėl nugaros skausmų.

5 minutę "Nižnyj Novgorod" pirmavo 10:5, bet po kelių minučių Marko Popovičius persvėrė rezultatą (14:13) ir nuo tos akimirkos "Žalgiris" pirmavo visą laiką iki finalinės sirenos.

Nugalėtojams taškus pelnė: Kšištofas Lavrinovičius 16, M.Popovičius 12, Mindaugas Kuzminskas 9, Tremmellas Dardenas, Ibrahimas Jaaberas ir Oliveris Lafayette'as po 8, Mario Delašas 7, Vytenis Lipkevičius ir Paulius Jankūnas po 3, Adas Juškevičius - 2.

Šeimininkų ekipoje pasižymėjo Vadimas Paninas (11 tšk.), Dmitrijus Golovinas ir Primošas Brežecas (po 10), Semionas Antonovas (9).

Po šios pergalės "Žalgiris" B grupėje užima antrąją vietą į priekį praleisdamas tik rungtynėmis daugiau žaidusį Maskvos CSKA. Bet Kauno komanda bus pirma, jei ketvirtadienį Krasnojarske nugalės "Jenisej" krepšininkus.

Sekmadienį pergalę iškovojo A grupėje rungtyniaujantis Vilniaus "Lietuvos rytas". Vilniečiai Ukrainoje 94:88 (23:26, 21:16, 29:15, 21:31) palaužė Mariupolio "Azovmaš" ekipą. Po pertraukos iniciatyvą perėmę vilniečiai ėmė didinti savo pranašumą ir ketvirto kėlinio pradžioje pirmavo net 20 taškų - 85:65. Iki dvikovos pabaigos "Azovmaš" šį skirtumą gerokai sumažino.

"Lietuvos rytui" 18 taškų pelnė Renaldas Seibutis, 17 - Janis Blūmas, 11 - Mindaugas Katelynas, po 9 - Artūras Jomantas ir Predragas Samardžiskis, 8 - Deividas Dulkys, po 5 - Stepas Babrauskas ir Leonas Radoševičius, po 4 - Simas Buterlevičius, Dovydas Redikas ir Dejanas Ivanovas.

"Azovmaš" gretose nesulaikomi buvo Lynas Greeras (32 tšk.) ir Tadja Dragičevičius (18).

Po pirmojo varžybų rato "Lietuvos rytas" A grupėje yra penktas. Į atkrintamąsias varžybas pateks šešios ekipos.

9. Neptūnas    9    1    8

10. Minsk    9    0    9