Pasikeitė Dakaro ralio čempionai

2010 01 18 0:00
2010-ųjų Dakaro ralio čempionai - Ispanijos automobilininkas C.Sainzas ir motociklininkas C.Despres iš Prancūzijos.
AFP/Scanpix nuotraukos

Šeštadienį baigėsi prestižiškiausios 2010-ųjų automobilių ir motociklų lenktynės - Dakaro ralis. Pernykščius nugalėtojus šiemet pakeitė nauji čempionai. Automobilių klasėje triumfavo ispanas Carlosas Sainzas, motociklininkų - prancūzas Cyrilas Despres, sunkvežimių - rusas Vladimiras Čaginas.

Argentinoje finišavusio Dakaro ralio, kuris dėl sportininkų saugumo jau antrus metus organizuotas Pietų Amerikoje, nugalėtoju

automobilių klasėje tapo C.Sainzas ("Volkswagen") , o motociklų - C.Despres (KTM).

Eksčempionas - septintas

Šeštadienį paskutinio, keturioliktojo, etapo nugalėtoju tapo Nasseras Al-Attiyahas iš Karato ("Volkswagen"), jis 206 km greičio ruože tik 36 sek. aplenkė C.Sainzą. O bendrojoje įskaitoje buvęs pasaulio autoralio čempionas (1990 ir 1992 metais) C.Sainzas po labai atkaklios kovos tik 2 min. ir 12 sek. aplenkė komandos draugą N.Al-Attiyahą iš Kataro. Trečias liko amerikietis Markas Milleris, jis čempionui pralaimėjo daugiau nei pusvalandį. Pernai Dakaro lenktynėse triumfavęs Ginielis De Villiersas iš Pietų Afrikos šį sykį tenkinosi septintąja vieta.

Graudi nugalėtojo istorija

Motociklininkų lenktynėse paskutinį etapą šeštadienį laimėjo portugalas Rubenas Faria (KTM), jis bendrojoje įskaitoje liko vienuoliktas, o laimėjęs šį ralį C.Despres užvakar finišavo šeštas, jau žinodamas, kad galutiniam rezultatui tai neturės jokios įtakos. Bendrojoje įskaitoje nugalėtoju tapusiam prancūzui C.Despres greičiu neprilygo niekas - antrąją vietą užėmusį norvegą Palą Ullevalseterą jis aplenkė daugiau nei valanda.

Prancūzo kelias į Olimpą buvo nepavydėtinas. Prieš dešimt metų C.Despres gyveno itin skurdžiai, turėjo skolų. Kai 2000 metais prancūzas pirmą kartą debiutavo Dakare, jis užėmė 16 vietą. Ir tai nepatiko jo komandos bosams. Dabar BMW komanda tikriausiai graužia nagus, kad tuomet nepratęsė sutarties su C.Despres.

Trečias bendroje motociklininkų įskaitoje šiemet liko čilietis Francisco Lopezas. O pernykštis Dakaro čempionas ispanas Marcas Coma, šiemet užsidirbęs per 6 valandas baudų, liko penkioliktas.