Paskutinę dieną rekordų netrūko

2008 03 26 0:00
Paskutinę Europos čempionato dieną planetos rekordininke tapo ir olandė M.Veldhuis

Europos plaukimo čempionatas Eindhovene (Olandija) lietuviams pirmadienį baigėsi kvalifikacinėmis varžybomis. Nors niekam nepavyko patekti į finalą, tą dieną pagerinti net trys mūsų šalies rekordai.

V.Janušaitis nepasisotina.

Per mėgstamiausią rungtį (200 m kompleksiniu būdu) praėjusią savaitę iškovojęs bronzą Vytautas Janušaitis užvakar plaukdamas 400 m kompleksiniu būdu net 3,12 sekundės pagerino nuo 2003 metų pačiam priklausiusį Lietuvos rekordą - 4:22,04. Tryliktąją vietą tarp 24-ių dalyvių užėmusiam Lietuvos plaukikui iki finalo pritrūko 1,84 sekundės.

Beje, V.Janušaitis šeštadienį pusfinalyje 200 m nugara įveikė per 2:1,64 ir net 0,57 sek. pagerino Lietuvos rekordą, nuo 1999 metų priklausiusį Arūnui Savickui. Tačiau į finalą Vytautas nepateko.

Paskutinę, penkioliktąją, vietą moterų estafetėje 4x100 m kompleksiniu būdu užėmusios Lietuvos merginos: Rugilė Mileišytė, Raminta Dvariškytė, Gritė Apanavičiūtė ir Jelizaveta Griškova (4:24,39) net 1,84 sek. pagerino 22 metus gyvavusį šalies rekordą. Lietuvos merginas nuo finalo skyrė net 14,68 sekundės. Lietuvos rekordą pagerino ir Rugilė Mileišytė. Ji per pirmąjį etapą 100 m nugara nuplaukė per 1 minutę 4,55 sekundės ir 0,9 sekundės pagerino vos keturias paras išsilaikiusį pačios pasiektą rekordą.

Keturioliktas tarp 19 komandų kombinuotoje estafetėje 4x100 m liko Lietuvos kvartetas: V.Janušaitis, Giedrius Titenis, Rimvydas Šalčius ir Paulius Viktoravičius (3:43,43), jie net 3,71 sekundės atsiliko nuo aštuntąją vietą kvalifikacijoje užėmusios Ukrainos ekipos.

Olandės ir italės triumfas

Paskutinę čempionato dieną plaukimo varžybos baigėsi dviem pasaulio ir trimis Europos rekordais. Planetos rekordininke 50 m distancijoje laisvuoju stiliumi tapo aukso medalį iškovojusi olandė Marleen Veldhuis (24,09 sek.). Ankstesnis šios rungties pasaulio rekordas - 24,13 sek. - nuo 2000 metų priklausė kitai Olandijos plaukikei Ingei De Bruijn.

Antrojo planetos rekordo autore pirmadienį tapo italė Federica Pellegrini, ji laimėjo 400 m plaukimą laisvuoju stiliumi - 4 01,53. Nuo 2006 metų rugpjūčio planetos rekordininke šioje rungtyje (4:02,13) buvo prancūzė Laure Manaudou.

Trečią kartą iš eilės Europos čempiono aukso medalį vyrų 400 m rungtyje kompleksiniu būdu iškovojo ir Senojo žemyno rekordininku tapo vengras Laszlo Csehas (4:09,59). Dar du Europos rekordai užvakar užfiksuoti estafetėse. Rusijos vyrų kvartetas laimėjo 4x100 m kompleksiniu būdu (3:34,25). Analogiškoje moterų estafetėje triumfavo Europos rekordą pasiekusi Didžiosios Britanijos rinktinė

(3:59,33).

Galutinėje čempionato komandų įskaitoje Lietuva, turėdama vienintelį V.Janušaičio iškovotą bronzos medalį, 22-ąją poziciją pasidalijo su Danija ir Slovakija: