Paskutinę minutę - kelialapis į aštuntuką

2007 10 03 0:00
Lietuvės kovojo iš paskutiniųjų, kad aikštelę paliktų iškeltomis galvomis (dešinėje - R.Valentienė).
fibaeurope.com nuotrauka

Italijoje vykstančiame Europos moterų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė per lemiamas aštuntfinalio E grupės rungtynes 67:61 įveikė turkes ir, sugriebusios paskutinį grupės kelialapį į ketvirtfinalį, pateko tarp aštuonių pajėgiausių Europos komandų.

Rezultatyviausiai mūsų rinktinėje žaidė A.Čiūdarienė (9 atk. kam.) ir R.Valentienė - po 12 taškų), 11 įmetė L.Brazdeikytė.

Viskas sprendėsi pabaigoje

Rungtynes sėkmingiau pradėjo turkės, tačiau ilgai nelaukdama Lietuvos rinktinės aukštaūgė I.Marčauskaitė metimu nuo trijų taškų linijos persvėrė rezultatą - 3:2. Per pirmąsias 3 minutes mūsų krepšininkės sugebėjo triskart prarasti kamuolį, o sužaidus 4 minutes turkės atitrūko 10:5. Lietuvos rinktinės treneris Algirdas Paulauskas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po jos aikštelėje pasirodžiusi E.Šulčiūtė pataikė tritaškį (8:10), 8 minutę po S.Valužytės taiklaus metimo rezultatas tapo lygus (12:12), o kai pirmuosius taškus šiame čempionate pelnė M.Sauliūtė, Lietuvos komanda buvo pirmavo 14:12. Pirmą ketvirtį mūsiškės laimėjo 16:15.

Antrasis kėlinukas prasidėjo rinktinės kapitonės L.Brazdeikytės tritaškiu (19:15). Pradėjusios aktyviau gintis lietuvės kelis kartus sugebėjo perimti kamuolį ir 13 minutę išsiveržė į priekį 5 taškais (25:20). Ilsėtis ekipos išėjo lietuvėms pirmaujant 34:30. Per pirmąsias 20 minučių mūsų krepšininkės taikliau mėtė tritaškius (5/9) ir laimėjo kovą dėl kamuolio (21-15).

Trečiasis ketvirtis prasidėjo dviem greitomis taikliomis atakomis, o po L.Brazdeikytės baudų metimų skirtumas padidėjo iki 10 taškų - 40:30. Tačiau 29 minutę iš tokio kraičio nieko neliko - 2 taškais pirmavo turkės - 47:49, taip baigėsi trečiasis kėlinukas.

Paskutinis ketvirtis prasidėjo trimis lietuvių tritaškiais, o po A.Čiūdarienės dvitaškio mūsiškės 33 minutę pirmavo 58:53. Turkių treneris paprašęs minutės pertraukėlės sustabdė mūsiškių spurtą. Netrukus varžovių lyderė N.Yilmaz dvi atakas baigė rezultatyviai (58:57). Gelbėtojos vaidmens ėmėsi jau trečią tritaškį per kėlinuką pataikiusi R.Valentienė (61:57). Likus žaisti nepilnas 4 min. rezultatas tapo lygus (61:61). Per dvi minutes rezultatas nepakito. Ledus pralaužė R.Valentienė - po jos tritaškio likus žaisti minutę mūsiškės išsiveržė į priekį 64:61. Po minutės pertraukėlės turkės metėsi į šturmą, tačiau ataka baigėsi netaikliu metimu. O mūsiškės vėl "įsūdė" tritaškį - 67:61. Šįkart - I.Marčauskaitė. Per likusias 13 sek. varžovės baudomis stabdė lietuves, tačiau jos kelialapio iš rankų nepaleido.

Rusės arba ispanės

Šiandien aštuntfinalio varžybas baigs F grupės komandos. Pirmadienį šioje grupėje pergales iškovojo ir vietas ketvirtfinalyje užsitikrino Ispanijos ir Rusijos komandos. Būtent su viena iš šių komandų ketvirtfinalyje žais Lietuvos rinktinė. Dėl kitų dviejų kelialapių kovos Prancūzijos, Baltarusijos, Italijos bei Serbijos ekipos.

Pirmadienio rezultatai.

Serbija - Italija 43:64 (12:17, 8:14, 13:16, 10:17).

M.Musovič ir T.Radočaj po 7, S.Petrovič 6; F.Modica 13, G.Sottana 11, L.Macchi 10.

Rusija - Baltarusija 87:73 (24:15, 17:16, 27:9, 19:33). I.Korstin 21, M.Stepanova 15, I.Osipova 10; J.Levčenka 18, K.Snycina 14, N.Trofimova 10.

Prancūzija - Ispanija 53:63 (9:13, 20:16, 17:11, 7:23). S.Gruda 13, E.Ndongue 8, S.Le Drean 7; A.Valdemoro 17, I.Sanchez 15, L.Pascua 13.