Paskutinė viltis

2010 04 24 0:00

Tris nesėkmes iš eilės pasaulio ledo ritulio čempionato I divizione patyrusi Lietuvos ledo ritulio rinktinė šiandien su serbais kovos dėl išlikimo.

Po dviejų pralaimėjimų ketvirtadienį mūsų rinktinė žaidė su varžybų šeimininkais Olandijos ledo ritulininkais. Lietuvos komanda po Dariaus Pliskausko įvarčio (13:40) pirmavo, o pirmo kėlinio rezultatas vis dar teikė vilties - 1:1. Tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo vienintelis mūsų komandos įvartis. Per antrą kėlinį lietuviai praleido du įvarčius, per trečią - dar vieną ir į savo sąskaitą įsirašė trečią nulį. Šį kartą pralaimėta 1:4.

Mūsų rinktinė ne sykį turėjo kiekybinį pranašumą, bet nė karto nesugebėjo tuo pasinaudoti: šeimininkai gavo net 63 baudos minutes, lietuviai - 36. Per ketvirtą kėlinį Lietuvos ledo ritulininkai net septynias minutes žaidė penkiese prieš keturis, tačiau ir tąkart sėkmė lydėjo varžovus.

Vienu įvarčiu prie olandų pergalės prisidėjęs Larsas van Slounas po ketvirtadienio rungtynių tapo daugiausia baudos minučių gavusiu čempionato žaidėju. Per pirmus du mačus ledo ritulininkas nė karto nepažeidė taisyklių, o per dvikovą su lietuviais "užsidirbo" net 37 baudos minutes.

Pirmame ture Lietuvos ledo ritulininkai 5:12 pralaimėjo Ukrainos ledo ritulininkams, o per antrą susitikimą 2:6 nusileido austrams.

Vieną pergalę iškovoję olandai dabar yra ketvirti, o mūsų ekipa - penkta. Taškų taip pat neturi Serbijos rinktinė. Šiandien su ja lietuviai žais lemiamas rungtynes dėl išlikimo I divizione.

Po ketvirtadienio turo pirmauja be pralaimėjimų žengiančios Ukrainos ir Austrijos komandos. Vakar čempionate buvo poilsio diena. Mūsų rinktinė pirmenybes baigs sekmadienį rungtynėmis su Japonijos ekipa.

Aukso medalius iškovojusi komanda kitąmet pateks į Elito varžybas, o paskutinę vietą užėmusi rinktinė iškris į II divizioną.

Praėjusiais metais pasaulio čempionate Vilniuje Lietuvos ledo ritulininkai užėmė ketvirtą vietą.

Lietuva - Olandija 1:4 (1:1, 0:2, 0:1). D.Pliskauskas (13:40); P.van Biezenas (18:41), L.van Slounas (27:34), B.Teunissenas (31:18), D.Hagemeijeris (58:20).

Serbija - Ukraina 2:15 (1:1, 0:6, 1:8).

Austrija - Japonija 3:1 (2:0, 0:1, 1:0).

Lentelė (pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Ukraina 3 0 0 0 36:9 9

2. Austrija 3 0 0 0 22:3 9

3. Japonija 2 0 0 1 9:4 6

4. Olandija 1 0 0 2 7:13 3

5. Lietuva 0 0 0 3 8:22 0

6. Serbija 0 0 0 3 2:33 0