Paskutinėmis sekundėmis išsprūdusi pergalė

2007 10 23 0:00

Šalies jaunių futbolo rinktinė (žaidėjai iki 19 metų) vakar per Europos pirmenybių 7 atrankos grupės rungtynes Kaune buvo arti pergalės prieš lenkus, bet šie prieš pat rungtynių pabaigą išsigelbėjo nuo pralaimėjimo. Mačas baigėsi 1:1.

Per pirmą teisėjo pridėtą minutę "Vilniaus" klubo žaidėjas Tadas Eliošius po perdavimo iš krašto meistriškai suklaidino varžovų ir iš baudos aikštelės vidurio pasiuntė kamuolį į lenkų vartus. Tačiau po dviejų minučių Grzegorzas Krzynowiakas efektingu baudos smūgiu išlygino rezultatą. Po šio įvarčio iš karto nuaidėjo finalinis teisėjo švilpukas.

Rungtynės vyko atkakliai. Lietuvos futbolininkai niekuo nenusileido lenkams. Gerų progų įmušti įvartį neišnaudojo Gediminas Skrockas, Deividas Matulevičius. Savo ruožtu mūsų šalies komandą keletą kartų gelbėjo puiki Panevėžio "Ekrano" vartininko Vytauto Gedimino Černiausko reakcija.

80-ą minutę Lietuvos komanda įgijo kiekybinį pranašumą. Iš aikštės buvo pašalintas varžovų futbolininkas, itin šiurkščiai prasižengęs prieš aktyviai rungtyniaujantį Arvydą Novikovą. Lietuviams pavyko surengti lenkų vartų šturmą ir įmušti įvartį, bet paskutinėmis sekundėmis pergalė išsprūdo.

Tai buvo antros mūsų šalies futbolininkų lygiosios. Per pirmą turą 2:2 sužaista su Armėnijos futbolininkais, o šie vakar Marijampolėje po atkaklios kovos tik 1:0 įveikė San Marino komandą. Armėnai rungtynes baigė be dviejų iš aikštės pašalintų žaidėjų.

Paskutines turo rungtynes lietuviai ketvirtadienį Kaune žais su San Marino komanda. Pergalė dviejų įvarčių persvara garantuotų kelialapį į kitą varžybų etapą, nelygu kaip baigsis Lenkijos ir Armėnijos rinktinių mačas. Į antrą Europos jaunių čempionato etapą žengs dvi pirmąsias vietas atrankos grupėje iškovojusios komandos.