Paskutinės sekundės drama

Lietuvos rankinio rinktinė toliau žygiuoja svajonės link. Užsibrėžę tikslą patekti į 2013 metų pasaulio pirmenybes, vakar lietuviai įsiveržė į lemiamą atrankos varžybų etapą.

Prieš paskutines 5-osios atrankos grupės rungtynes vakar Vilniuje su šveicarais Lietuvos rinktinė buvo padėties šeimininkė -   mūsiškiai už varžovus turėjo vienu tašku daugiau, tad namie pakako lygiųjų. Rungtynės taip ir baigėsi - 24:24 (13:15), tačiau dvikova pareikalavo ypatingai daug jėgų ir nervų, o mačo kulminacija verta veiksmo filmo scenarijaus.

Prieš dvikovą Lietuvos rinktinės vartininkui Arūnui Vaškevičiui trečią kartą iš eilės buvo įteiktas geriausio šalies metų rankininko prizas. Šveicarijos klube Šafhauzeno "Kadetten" rungtyniaujantis lietuvis pademonstravo, už ką yra vertinamas ir jau pasibaigus dvikovos laikui atrėmė 7 metrų baudinį, išplėšęs aukso vertės tašką savo komandai.

Susitikimą pradėję Vaidoto Groso įvarčiu, lietuviai vėliau ilgai buvo priversti vytis varžovus. Šveicarai nuolat buvo priekyje 2-4 įvarčių skirtumu, o 34 minutę po Marko Vukeličiaus metimo pavojingai nutolo 18:13. Lietuviai, palaikomi 4 tūkst. žiūrovų, pakilo į lemiamą šturmą. 52 minutę po Andriaus Račkausko metimo rezultatas pagaliau tapo lygus - 22:22.

Paskutinę rungtynių minutę, kai rezultatas buvo 24:24, šeimininkai surengė nesėkmingą antpuolį ir šveicarai turėjo apie pusę minutės laiko išplėšti pergalę. Ir nors A.Vaškevičius atmušė varžovų metimą, teisėjai iš Čekijos Jiri Opava ir Pavelas Valekas Lietuvos rinktinės gynyboje įžvelgė kažką neleistino ir jau pasibaigus dvikovos laikui skyrė 7 metrų baudinį. Geriausias Lietuvos rankininkas sužibėjo dar kartą- atrėmė Manuelio Linigerio metimą ir po akimirkos paskendo komandos draugų glėbyje.

"Buvo nepaprastos įtampos rungtynės. Džiaugiuosi, kad vyrai dar kartą parodė kovingumą, stiprų charakterį ir sugebėjo išplėšti mums palankų rezultatą. Net kai atsilikome 5 įvarčiais, nepanikavome ir stengėmės kuo greičiau pavyti šveicarus", - po rungtynių prikimęs, bet laimingas kalbėjo Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas. Paklaustas, kaip vertina paskutinį mačo arbitrų sprendimą, strategas sakė: "Reikėtų jų paklausti, kodėl skyrė baudinį į mūsų vartus. Visa salė, išskyrus juos du, tame epizode nepastebėjo taisyklių pažeidimo..."

Lietuvos rinktinė lemiamo atkrintamųjų varžybų etapo varžovus sužinos sausio 29 dieną, pasibaigus Europos čempionatui. Dviejų mačų serija vyks birželį. Vienintelį kartą pasaulio čempionate Lietuvos rinktinė žaidė 1997 metais Japonijoje. Tuomet užėmė 10 vietą.