Paskutiniame ture D. Daulytė neatsilaikė prieš gruzinę

2014 07 17 21:04
Paskutinė partija: Deimantė Daulytė (dešinėje) - Salome Melia. Eiwcc2014.eu nuotrauka

Plovdive (Bulgarija) surengtą Europos moterų šachmatų čempionatą laimėjo rusė Valentina Gunina (ELO-2501), o vienintelė šiose varžybose Lietuvai atstovavusi Deimantė Daulytė (2405) tarp 116 dalyvių užėmė 33 vietą.

25-erių moterų šachmatų didmeistrė iš Šiaulių D. Daulytė ketvirtadienį paskutinę, vienuoliktą, partiją pralaimėjo Gruzijos atstovei Lelai Javakhišvili (2474) ir iš 19 vietos smuktelėjo į 33-iąją (6,5 taško).

Pernai Serbijos sostinėje Belgrade surengtame Europos čempionate Deimantė tarp 164 sportininkių buvo 22-a, o kita šiaulietė – tituluotoji Viktorija Čmilytė-Nielsen tada užėmė ketvirtąją vietą. Beje, 2011 metais Viktorija triumfavo Europos pirmenybėse Tbilisyje (Gruzija), o šiemet į Plovdivą nevyko dėl šeiminių aplinkybių – ji su savo vyru daugkartiniu Danijos šachmatų čempionu didmeistriu Peteriu Heine Nielsenu jau rugpjūtį turėtų susikaukti vaikelio.

Europos moterų šachmatų čempionė Valentina Gunina. /En.chessbase.com nuotrauka

Ketvirtadienį 25-erių V. Gunina susigrąžino pernai Belgrade prarastą Europos čempionės titulą. Dabar Plovdive ji surinko 9 taškus. Senojo žemyno vicečempione tapo kita Rusijos šachmatininkė Tatjana Kosinceva (2476), nuo nugalėtojos ji atsiliko vos pustaškiu (8,5 tšk.). Beje, T. Kosinceva - 2007 ir 2009 metų Europos čempionė. Bronzos medalis atiteko Gruzijos atstovei Salome Meliai (2454), pernai Belgrade tapusiai sidabrine Senojo žemyno pirmenybių prizininke. O 2013-ųjų Europos čempionė - Vietname gimusi Vengrijai atstovaujanti Hoang Thanh Trang (2490) šį sykį liko 20-a.

Europos čempionato prizų fondas - 60 tūkst. eurų. Nugalėtojai atiteko 11 tūkst., vicečempionei – 9 tūkst,. bronzinei prizininkei – 7 tūkst. eurų čekis. Premijas gavo į dvidešimtuką patekusios žaidėjos. 16-20 vietas užėmusioms šachmatininkėms skirta po tūkstantį eurų.

D. Daulytės rezultatai

(turas, varžovė, partijoje pelnyti taškai, taškų suma, vieta bendrojoje įskaitoje)