LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Paskutinius yrius Europos čempionas atliko užsimerkęs

2017 07 17 15:22
Henrikas Žustautas: „Plovdive pasiekiau vieną svarbiausių pergalių savo karjeroje. Bet svarbiausiu laimėjimu išlieka aukso medalis, pelnytas pirmą kartą istorijoje surengtose Europos žaidynėse“. Alfredo Pliadžio nuotrauka

Iš Europos baidarių ir kanojų čempionato Plovdive (Bulgarija) Henrikas Žustautas grįžo su aukso medaliu. 23 metų lietuvis stipriausiu žemyne tapo pirmą kartą.

Vyrų vienviečių kanojų 200 m distancijos finale Henrikas aplenkė visus aštuonis varžovus ir finišavo per 38,112 sek. Sidabro medalis atiteko rusui Aleksejui Korovaškovui (atsiliko 0,045 sek.), bronzos – gruzinui Zazai Nadiradzei (+0,230 sek.).

Europos čempionu tapęs kanojininkas prisipažino, jog vis dėlto svarbiausias jam yra nė šis titulas, o 2015 metais Azerbaidžane surengtų pirmųjų Europos žaidynių aukso medalis.

„Plovdive pasiekiau vieną svarbiausių pergalių savo karjeroje. Bet svarbiausiu laimėjimu išlieka aukso medalis, pelnytas pirmą kartą istorijoje surengtose Europos žaidynėse, – iškart po auksinio finišo sakė H. Žustautas. – Esu labai laimingas, kad tapau Europos čempionu, nes praėjusiais metais likau per žingsnį nuo aukso“.

Sportininkas pabrėžė, jog kova Bulgarijoje buvo labai sunki. Pirmus septynis kanojininkus skyrė vos šimtosios sekundės dalys.

„Startas vėl nepavyko, pirmuose metruose labai daug pralaimėjau ir nuo pirmaujančių varžovų atsilikau beveik puse kanojos korpuso. Tačiau greitai pagavau ritmą ir jutau, kad su kiekvienu yriu braunuosi tarp lyderių. Paskutinius 20–25 metrus irklavau iš paskutinių jėgų, užsimerkęs ir beveik nieko nematydamas ir džiaugiuosi, kad pavyko išplėšti pergalę“.

Atletas pasakojo, jog sprinto distancijai specialiai rengėsi tiki likus savaitei iki čempionato pradžios. O iki tol didžiausią dėmesį jis skyrė 1000 metrų distancijai, kuri bus įtraukta į 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių programą.

2014 ir 2015 metų pasaulio U23 čempionatuose H. Žustautas iškovojo aukso medalius, 2015-aisiais Europos žaidynėse taip pat tapo čempionu, o pernai žemyno pirmenybėse pelnė sidabrą. Šiais metais Henrikas laimėjo pasaulio taurės varžybų etapą ir Europos jaunimo čempionatą.

Europos čempionate Plovdive dalyvavo 577 baidarių ir kanojų irkluotojai ir irkluotojos iš 36 valstybių. Lietuvos delegaciją sudarė 11 sportininkų. Kitiems mūsiškiams apdovanojimų pelnyti nepavyko.

Prieš Europos čempionatą Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos generalinis sekretorius ir treneris Romas Petrukanecas tikino, jog pergalės jau subrendo Ričardo Nekriošiaus ir Andrejaus Olijniko duetas. Plovdive šis duetas 1000 m rungties A finale užėmė 6 vietą. Nuo čempionais tapusių vokiečių Maxo Hoffo ir Marcuso Grosso (3:12,724 min.) lietuviai atsiliko 4,952 sek.

Vyrų vienviečių baidarių 200 m distancijos finale lietuvis Artūras Seja užėmė septintąją vietą. 21-erių lietuvis finišavo per 34,467 sek.

Rio de Žaneiro olimpiados prizininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas persėdo į keturvietę baidarę ir kartu su broliais Mindaugu ir Simonu Maldoniais Bulgarijoje dalyvaus 500 m varžybose, kurios bus įtrauktos į 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių programą. Šių atletų irkluojama keturvietė baidarė 500 m rungties B finale sugaišo 1 min. 22.308 sek. ir finišavo penkti, o galutinėje įskaitoje užėmė 14 poziciją.

Po Europos čempionato Lietuvos baidarininkų ir kanojininkų laukia liepos 21–23 dienomis Trakuose vyksiantis Lietuvos čempionatas, kuriame bus kovojama ir dėl kelialapių į pasaulio čempionatą.

Vienviečių kanojų 1000 m rungties A finale Vadimas Korobovas finišavo per 4 min. 3,879 sek. ir užėmė 8 vietą.