Pasveikęs R.Nadalis vėl grūmoja varžovams

2013 03 19 7:58
Sekmadienį Indian Velse triumfavęs R.Nadalis tiki, jog visos nesėkmės jau praeityje./Reuters/Scanpix nuotrauka

Rafaelio Nadalio gerbėjai gali lengviau atsipūsti. Po septynių mėnesių gydymosi ir reabilitacijos vėl teniso raketę į rankas paėmęs grunto karaliumi pramintas ispanas užtikrintai grįžta į geriausių pasaulio tenisininkų ATP piramidės viršūnę.

26 metų R.Nadalis po sunkios kelio traumos - ilgiausios priverstinės pertraukos savo, profesionalo, karjeroje - į varžybas grįžo praėjusį mėnesį. Vasarį jis puikiai sužaidė trijuose turnyruose ant grunto, patyrė tik vieną nesėkmę. Tačiau šie turnyrai buvo menkesni nei sekmadienį Indian Velse (JAV) pasibaigusios ATP 1000 serijos "BNP Paribas Open" varžybos. Jose triumfavo 2008 metų olimpinis čempionas R.Nadalis (ATP 5).

Kirto dešimtuko atstovams

"Per pastaruosius septynis mėnesius man nutiko įvairių dalykų, todėl labai malonu čia grįžti ir laimėti tokį sunkų trofėjų. Tai nuostabu. Įveikti tris dešimtuko žaidėjus ir iškovoti nugalėtojo titulą - neįtikėtina, - po finalo kalbėjo jau trečią kartą Indian Velse triumfavęs tenisininkas. - Esu laimingas. Emociškai man tai svarbus momentas. Tikiuosi, visos nesėkmės jau praeityje. Ir neužmiršiu žmonių, kurie man padėjo sunkiu laikotarpiu."

Pirmadienį ATP reitinge iš 5 vietos į 4 pakilęs R.Nadalis šiame JAV mieste anksčiau buvo nenugalimas 2007 ir 2009 metais. Tiesa, šįkart ilgai dvejojo, ar dalyvauti pirmame šio sezono ATP 1000 serijos turnyre, bet galiausiai sutiko. Ir nesigaili. Ketvirtfinalyje 4:6, 2:6 po jo kojomis krito antroji planetos raketė šveicaras Roger Federeris, pusfinalyje 6:4, 7:5 ispanas įveikė šeštąją pasaulio raketę čeką Tomašą Berdychą, o sekmadienį finale per pustrečios valandos R.Nadalis 4:6, 6:3, 6:4 nugalėjo septintąją raketę argentinietį Juaną Martiną del Potro.

Po šio turnyro ATP reitingo sąskaitą ispanas papildė 1000 reitingo taškų, o banko sąskaitą - 1 mln. JAV dolerių.

Tai buvo trečiasis šiemet ir 53-ias per visą karjerą laimėtas Ispanijos tenisininko turnyras. Per pastarąsias šešias savaites Rafaelis sužaidė 18 mačų ir iškovojo 17 pergalių. Iš viso per profesionalaus tenisininko karjerą jis laimėjo jau 600 dvikovų.

Po triumfo Indian Velse R.Nadalis jau yra laimėjęs 22 ATP 1000 serijos turnyrus ir pagal šį rodiklį sekmadienį aplenkė R.Federerį (21).

Negalėjo ginti titulo

2012-ųjų pirmą pusmetį R.Nadalis užbaigė aukštai iškelta galva: "Australian Open" turnyre suklupo tik finale, o atvirųjų Prancūzijos pirmenybių "Roland Garros" aikštyne iškovojo rekordinį, septintąjį, titulą.

Paskutinįsyk teniso gerbėjai savo dievaitį matė 2012-ųjų birželį. Tąkart Vimbldono turnyro antrajame rate Rafa sensacingai pralaimėjo čekui Lukašui Rosoliui. Tai buvo paskutinis ispano pasirodymas 2012-aisiais. R.Nadaliui apmaudu, jog negalėjo Londono olimpiadoje ginti čempiono titulo. Jam teko praleisti ir atvirąjį JAV čempionatą.

Dėl kelio traumų per 11 metų karjerą R.Nadaliui kelis kartus teko daryti pertrauką. Pastaroji buvo ilgiausia. "Keliai ypač nukenčia tada, kai žaidžiama ant kietos dangos. O aš turiu problemų dėl kelių", - ne sykį yra prisipažinęs ispanas.

Šių metų vasarį R.Nadalis grįžo į didžiąją areną. Čilėje vykusio ATP serijos "VTR Open" turnyro R.Nadaliui nepavyko laimėti - finale 7:6 (7:2), 6:7 (6:8), 4:6 jis neatsilaikė prieš 73-iąją planetos raketę argentinietį Horacio Zeballosą. Nuo to momento ispanas pradėjo skinti pergales - praėjusį sekmadienį iškovojo jau keturioliktą iš eilės. Brazilijoje vykusio ATP serijos turnyro finale Rafaelis 6:2, 6:3 nugalėjo argentinietį Davidą Nalbandianą, o Meksikoje, Akapulko mieste, surengto turnyro finale nepasigailėjo tautiečio Davido Ferrero - 6:0, 6:2.