Pavydėtinas R.Paškauskienės stabilumas

2010 09 21 0:00
R.Paškauskienė vienintelė Europoje trejus metus iš eilės pateko tarp prizininkių.

Trylika Europos čempionatų medalių! Pagal šį rezultatą kažin ar kas gali prilygti pajėgiausiai Lietuvos stalo tenisininkei Rūtai Paškauskienei.

33 metų R.Paškauskienė jau trečius metus iš eilės iš Europos pirmenybių grįžta su apdovanojimais. 2008-aisiais vienetų varžybose ji tapo čempione, pernai iškovota bronza, tokį pat medalį sportininkė pelnė ir šiemet Ostravoje (Čekija) vykusiame Europos čempionate.

O moterų dvejetų varžybose Rūtos ir rusės Oksanos Fadejevos porai Čekijoje niekas neprilygo - jos finale 4:0 (11:7, 11:9, 11:4, 11:9) įveikė Olandijos sportininkes ir tapo čempionėmis. Pernai Rūta su Oksana tenkinosi bronza.

Didžiulė konkurencija

"Trys medaliai per trejus metus vienetų varžybose - nuostabus rezultatas, - LŽ džiaugėsi Lietuvos stalo teniso asociacijos (LSTA) prezidentas Rimgaudas Balaiša. - O juk tarp moterų konkurencija didesnė nei tarp vyrų. Vyrų varžybose yra maždaug šeši pretendentai į medalius, o moterų - apie dvidešimt, iš kurių dauguma - natūralizuotų kinių. Todėl malonu, kad, išskyrus Rūtą, daugiau nėra Europoje sportininkių, kurios trejus metus iš eilės patektų tarp prizininkių. Tai rodo lietuvės stabilumą ir didelę brandą."

Negana to, R.Paškauskienė Lietuvos komandai, žaidusiai Iššūkio divizione, padėjo iškopti į Čempionų grupę - stipriausiųjų šešioliktuką.

Pagal medalių skaičių Lietuva Europos čempionate užėmė ketvirtą vietą. Mus aplenkė tik vokiečiai, austrai ir baltarusiai.

"O kur visi skandinavai, kurių biudžetai - po 2 mln. eurų, kur čekai ir slovakai su savo giliomis tradicijomis? - svarstė R.Balaiša. - Jie neturi medalių, nes juos pelnyti velniškai sunku. Mes medalius iškovojome turėdami tik 150 000 litų biudžetą ir neturėdami nė vienos sporto bazės."

Rengs atskirus čempionatus

R.Paškauskienei tik 33-eji, bet ji, R.Balaišos žodžiais, pačiame jėgų žydėjime ir dar ne vienus metus gali žaisti tokiame lygyje. Tiesa, Čekijoje pajėgiausia mūsų šalies sportininkė dirbo labai sunkiai: jai teko dalyvauti ir komandinėse, ir vienetų, ir dvejetų varžybose. Per visą čempionatą ji turėjo tik vieną poilsio dieną, bet ir tada treniravosi.

Europos stalo teniso asociacijos vadovai, suprasdami, kad sportininkai sunkiai atlaiko tokį krūvį, Čekijoje vykusiame kongrese nutarė palengvinti jų dalią: nutarta asmenines ir komandines pirmenybes rengti atskirai. Asmeniniai čempionatai vyks kasmet, o komandiniai - kas dvejus.

Serbijoje gins titulą

Du šiemetiniai medaliai Europoje, tikėkimės, - ne paskutiniai R.Paškauskienė kolekcijoje. Lapkritį Suboticoje (Serbija) vyks Europos mišrių dvejetų čempionatas. Čia Rūta drauge su serbu Aleksandru Karakaševičiumi gins titulą. R.Balaiša įsitikinęs, kad pora pelnys medalį, nes I.Karakaševičius varžysis savo žiūrovų akivaizdoje, be to, ši pora per pastaruosius ketverius čempionatus pelnė tik auksą.

LSTA prezidentas suskaičiavo, jog R.Paškauskienė Europos čempionatuose iškovojo jau trylika medalių. Tai ji pasiekė per 16 metų - nuo 1994-ųjų. "Olimpinėje sporto šakoje Rūta pagal medalių skaičių yra rekordininkė", - džiaugėsi R.Balaiša.