Penkiakovininkai laurų nenuskynė

2009 06 29 0:00
Lietuvos penkiakovininkai (iš kairės) E.Krungolcas, J.Kinderis ir A. Zadneprovskis buvo stipriausi komandinėje įskaitoje.

Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate Vokietijoje Lietuvos sportininkams medalių iškovoti nepavyko.

Vos 22 metų amžiaus penkiakovininkas Justinas Kinderis prieš lemiamą šaudymo ir bėgimo rungtį vakar buvo pirmas, tačiau lyderio pozicijos neišlaikė ir turėjo tenkintis penktąją vieta.

Triumfavo komandinėje įskaitoje.

J.Kinderis laimėjo fechtavimosi varžybas ir tapo lyderiu. Pirmas lietuvis buvo ir po plaukimo bei jojimo. Tačiau po lemiamos šaudymo ir bėgimo rungties smuktelėjo į penktąją vietą. Europos čempionu tapo čekas Andrejus Palivka.

"J.Kinderio pasiekimą galima laikyti maloniu netikėtumu. Nesitikėjome, kad po trijų rungčių jis bus lyderiu, - LŽ komentavo Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos generalinis sekretorius Viačeslavas Kalininas, - nors Justinui dar tik 22-eji, patirties jis nestokoja, nes pasaulio taurės etapuose yra užėmęs ir šeštąją ir septintąją vietas, todėl ateityje gali daug pasiekti."

Pekino olimpinių žaidynių prizininkams sekėsi prasčiau - Andrejus Zadneprovskis užėmė 9-ąją, Edvinas Krungolcas - 20-ąją vietą.

Nepasisekė Tadui Žemaičiui, kuris kvalifikacinėse varžybose su 4188 taškais liko 25-as antroje atrankos grupėje, o bendroje įskaitoje tarp 63-jų kvalifikacinių varžybų dalyvių užėmė 53-iąją vietą.

Susumavus J.Kinderio, A.Zdaneprovskio ir E.Krungolco rezultatus paaiškėjo, kad Lietuvos penkiakovininkų rinktinė komandinėje įskaitoje užėmė pirmąją vietą.

"Tai - savotiška paguoda. Tikimės, kad mūsų vaikinai rytoj vyksiančioje estafetės rungtyje iškovos medalius",- vylėsi V.Kalininas.

Joti nesisekė

Šeštadienį vykusiame moterų varžybų finale Lietuvos sportininkėms prizinių vietų iškovoti taip pat nepavyko.

Donata Rimšaitė surinko 5524 taškus ir užėmė penktąją vietą, o Europos vicečempionės titulą gynusi Laura Asadauskaitė su 5400 taškų liko aštunta. Finale varžėsi 36 penkiakovininkės. Abejoms lietuvėms prastai susiklostė jojimo rungtis.

D.Rimšaitė po fechtavimosi rungties su 856 taškais buvo antra, tačiau koją jai pakišo kitos dvi rungtys. Plaukime lietuvė buvo tik 18-ta (1092 tšk.), jojime - 16-ta (1124 tšk.). Penktoji pozicija šaudyme ir bėgime (2332 tšk.) leido Donatai bendroje įskaitoje užimti tokią pačią vietą.

L.Asadauskaitės viltys kovoti dėl aukštų vietų dužo jau po pirmųjų rungčių. Prastai pasirodžiusi fechtavimosi (784 tšk. - 19 vieta) varžybose bei jojimo rungtyje (956 tšk. - 31 vieta), ji geriau startavo plaukime (1092 tšk. - 17 vieta), o šaudyme ir bėgime buvo pirma (2568 tšk), todėl bendroje įskaitoje pakilo į aštuntąją vietą.

Europos čempione Vokietijoje tapo prancūzė Amelie Caze (5652 tšk.), aplenkusi britę Heather Fell (5616 tšk.) ir rusę Jevdokiją Grečičnikovą (5588 tšk.).