Penkiakovininkės kaunasi dėl vietų reitinge

2016 01 26 6:00
Šiuo metu olimpiniame reitinge aukščiausiai iš mūsiškių yra Ieva Serapinaitė. Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Budapešte vykusių 2016 metų uždarųjų patalpų šiuolaikinės penkiakovės tarptautinių varžybų „Peridot“ taurei laimėti finale į geriausiųjų dešimtuką pateko trys Lietuvos sportininkės.

Geriausiai sekėsi Ievai Serapinaitei – ji užėmė antrąją vietą. Netrukus 21-ąjį gimtadienį švęsianti vilnietė tvirtai laikėsi tarp lyderių per visas varžybas. Plaukimo rungtyje ji buvo ketvirta (2:09,86; 311 taškų), tačiau fechtuodamasi užėmė antrąją vietą (24 laimėtos dvikovos, 11 pralaimėjimų; 245 taškai) ir bendrojoje įskaitoje taip pat pakilo į antrąją poziciją. Išlikti joje nesukliudė ir ne itin sėkmingas jojimas (278 taškai; 19 vieta).

Prieš kombinuotąją bėgimo ir šaudymo rungtį I. Serapinaitė atsiliko nuo Londono olimpinės vicečempionės britės Samanthos Murray 28 taškais, o artimiausią persekiotoją lenkė 16 taškų. Lietuvos atstovei pavyko pasivyti ir aplenkti lyderę, tačiau ją pačią minimaliai aplenkė ketvirta startavusi kita britė Kate French. I. Serapinaitė įveikė trasą per 12 min. 56,03 sek., rungtyje buvo 19-a ir pelnė 524 taškus. Iš viso vilnietė finale surinko 1358 taškus. K. French finišavo turėdama 1360 taškų.

Į trečiąją vietą šoktelėjo dar viena Didžiosios Britanijos atstovė Joanna Mur (1353 tšk.). Kombinuotąją rungtį ji pradėjo 13-a ir kurį laiką sekunde atsiliko nuo Gintarės Venčkauskaitės. Būtent šios sportininkės buvo greičiausios kombinuotojoje rungtyje, tačiau greitesnė britė (12:17,49) pakilo aukščiau. G. Venčkauskaitė pasiekė finišą per 12 min. 21,60 sek. ir, turėdama 1350 taškų, liko ketvirta.

Lina Batulevičiūtė bendrojoje įskaitoje buvo devinta (1326), o Emilija Serapinaitė – devyniolikta (1272 tšk.). Penktai Lietuvos atstovei Karolinai Gužauskaitei finalas visiškai nepavyko. Po dviejų rungčių ji žengė 31-a. Deja, darydama apšilimą prieš jojimą sportininkė krito nuo žirgo, o vėliau nepajėgė su juo susitvarkyti ir trasoje. Jos nebaigusi vilnietė negavo taškų ir atsisveikino su galimybėmis pakilti į aukštesnes pozicijas. Galutinėje įskaitoje ji liko 33-ia (953).

Vyrų varžybų finale Budapešte dalyvavo du lietuviai: Lukas Kontrimavičius tarp 35 sportininkų užėmė 18 vietą, o Dovydas Vaivada – 23-iąją. Nugalėtojo taurė atiteko vengrui Adamui Marosi, surinkusiam 1497 taškus. Antras ir trečias buvo bulgaras Dimitaras Krastanovas (1494) bei čempiono tautietis Bence Demeteris (1485).

Turnyro Budapešte rezultatai įskaičiuojami į olimpinį reitingą. Būtent jis ir lems, ar Lietuva (ir kuri konkrečiai sportininkė) pelnys antrą kelialapį į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes (pirmąjį Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei užtikrino pergalė 2015 metų pasaulio taurės varžybose).

Šiuo metu (dar be varžybų Budapešte taškų) olimpiniame reitinge iš mūsiškių aukščiausiai yra I. Serapinaitė. Ji turi 66 taškus ir užima 4 vietą. Įdomu, kad L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė (60) reitinge yra tik penkta. K. Gužauskaitė užima 10 vietą (50), L. Batulevičiūtė – 36 (30), E. Serapinaitė – 44 (25), Vilma Juchnevičiūtė – 71 (15), G. Venčkauskaitė – 75 (14), o Aurelija Tamašauskaitė – 106 (5).

Tačiau padėtis šiame reitinge gali labai greitai pasikeisti prasidėjus elitinėms 2016-ųjų varžyboms. Jose skiriami gerokai didesni taškai nei „Peridot“ taurės turnyre ir kituose panašaus rango turnyruose.