Per antrąjį turą šeši lietuviai pelnė 56 taškus

2007 11 15 0:00

Antradienį sužaistos 24 ULEB taurės krepšinio turnyro antrojo turo rungtynės. Per jas šeši aikštelėje pasirodę lietuviai pelnė 56 taškus.

Pirmą nesėkmę C grupėje patyrė Tomo Gaidamavičiaus ir Arvydo Čepulio atstovaujamas Ploješčio "CSU Asesoft" (Rumunija) klubas. Jis svečiuose 58:64 (16:18, 12:13, 16:17, 14:16) nusileido Šarlerua "Spirou" (Belgija) ekipai. A.Čepulis pelnė 15 taškų ir buvo rezultatyviausias komandoje, o T.Gaidamavičius surinko 9 taškus. 32 minutes žaidęs A.Čepulis pataikė 3 tritaškius iš 5, 2 dvitaškius iš 5 ir abu baudų metimus. Jis sugriebė 2 ir perėmė 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą. T.Gaidamavičius per 31 minutę pataikė 2 tritaškius iš 3 ir 3 baudų metimus iš 4, po krepšiais atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, taip pat atliko rezultatyvų perdavimą.

Vienvaldžiais grupės lyderiais tapo antrą pergalę iškovoję Stambulo "Galatasaray" (Turkija) krepšininkai. Jie išvykoje 93:60 sutriuškino Groningeno "Hanzevast Capitals" (Olandija) ekipą. Per trečiąsias C grupės rungtynes Žeronos "Akasvayu" (Ispanija) klubas namie 87:61 nugalėjo Vršaco "Hemofarm Stados" (Serbija) komandą.

6. Hanzevast Capitals 0 2 133:173

D grupėje pirmauja antras pergales iškovojusios komandos - Mindaugo Timinsko Valensijos "Pamesa" (Ispanija) ir Kęstučio Kemzūros treniruojama "Chimki" (Rusija).

"Pamesa" svečiuose 86:81 (25:26, 14:13, 22:22, 25:20) palaužė Nansi SLUC (Prancūzija) ekipą. M.Timinskas prie pergalės prisidėjo 2 pelnytais taškais, 2 rezultatyviais perdavimais ir perimtu kamuoliu. Jis žaidė daugiau kaip 9 minutes ir pataikė 1 dvitaškį metimą iš 3.

"Chimki" išvykoje 93:91 (26:23, 22:31, 22:14, 23:23) įveikė Algirdo Brazio treniruojamą Mariupolio "Azovmaš" (Ukraina) klubą, kuriam atstovauja Tomas Delininkaitis. Ukrainiečiams tai buvo pirma nesėkmė. Rezultatyviausiai iš šeimininkų žaidė lietuvis. Jis pelnė 20 taškų, sugriebė kamuolį ir atliko rezultatyvų perdavimą. Per 30 minučių T.Delininkaitis pataikė 3 tritaškius iš 4, 2 dvitaškius iš 5 ir visus 7 baudų metimus. Šiam mačui teisėjavo du lietuviai - Kęstutis Pilipauskas ir Tomas Jasevičius.

Pirmą pergalę iškovojo Vloclaveko "Anwil" (Lenkija) komanda, su kuria sutartį nutraukė Valdas Vasylius. "Anwil" svečiuose 67:65 (15:17, 17:15, 17:14, 18:19) įveikė Frankfurto "Deutche Bank Skyliners" (Vokietija) ekipą.

1. Pamesa 2 0 171:144

2. Chimki 2 0 183:172

3. Azovmaš 1 1 161:159

4. Anwil 1 1 133:135

5. SLUC 0 2 162:176

6. D.Bank Skyliners 0 2 128:152

Netikėtai pralaimėjimą F grupėje patyrė Maskvos "Dinamo" (Rusija) klubas, kuriame žaidžia Robertas Javtokas. Jo komanda varžovų aikštėje 83:89 (21:21, 18:22, 14:27, 30:19) nusileido Ostendės "Telindus" (Belgija) krepšininkams. Vidurio puolėjas iš Lietuvos per 23,5 minutės pelnė 8 taškus, atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 3 varžovų metimus. R.Javtokas pataikė 3 dvitaškius iš 9 ir 2 baudų metimus iš 4.

Per kitas grupės rungtynes Belgrado "Crvena zvezda" (Serbija) 79:69 įveikė Atėnų "Panellinios" (Graikija) krepšininkus, o Bolonijos "Beghelli" (Italija) 82:71 nugalėjo Nymburko ČEZ (Čekija) klubą.

1. Crvena zvezda 2 0 173:156

2. Dinamo 1 1 174:155

3. Telindus 1 1 166:167

4. Panellinios GS 1 1 153:156

5. Beghelli 1 1 148:162

6. Nymburko ČEZ 0 2 158:176

G grupėje pirmą pergalę iškovojo Antano Kavaliausko klubas Atėnų "Panionios On Telecoms" (Graikija). Jis namie 72:61 (18:11, 18:16, 17:19, 19:15) įveikė Aivaro Kiaušo atstovaujamą Vroclavo "ASCO Šląsk" (Lenkija) komandą. Jai tai buvo pirmas pralaimėjimas. Vos 5 minutes aikštelėje praleidęs A.Kavaliauskas į krepšį nemetė, tačiau spėjo sugriebti 1 kamuolį. 22,5 minutės žaidusio A.Kiaušo sąskaitoje - 4 taškai (2-1/1, 1-2/4), 2 atkovoti kamuoliai ir rezultatyvus perdavimas.

Vienvaldžiu G grupės lyderiu netikėtai tapo antrą pergalę iškovojęs Talino "Kalev-Cramo" (Estija) klubas. Estai svečiuose po pratęsimo 95:91 palaužė Vilerbano "Asvel Basket" (Prancūzija) ekipą. Per trečiąsias grupės rungtynes Las Palmo "Gran Canarias" (Ispanija) 89:73 nugalėjo Liudvigsburgo EnBW (Vokietija) penketuką.

1. Kalev-Cramo 2 0 176:159

2. Asvel Basket 1 1 181:167

3. Gran Canaria G.D. 1 1 152:144

4. Panionios On Telecoms 1 1 140:142

5. ASCO Sląsk 1 1 132:135

6. Liudvigsburgo EnBW 0 2 145:179

Pirmą nesėkmę H grupėje patyrė Ramūno Butauto treniruojamas Rygos ASK (Latvija) - svečiuose 67:79 nusileido Kijevo "Kyiv" (Ukraina) krepšininkams. Rungtynes I grupėje pralaimėjo ir Antano Sireikos treniruojamas Kazanės "Uniks" (Rusija) klubas. Jam dėl traumos negalėjo padėti Darjušas Lavrinovičius. "Uniks" svečiuose 66:78

(24:19, 22:14, 20:15, 12:18) pralaimėjo Strasbūro SIG (Prancūzija) ekipai. Jai tai buvo pirma pergalė.