Per centimetrą nuo medalio

2016 09 13 6:00
Edgaras Matakas – vienintelis Lietuvos neįgalusis plaukikas, įvykdęs net tris 2016-ųjų parolimpiados A lygio kvalifikacinius normatyvus. Reuters/Scanpix nuotrauka

Vienintelei Lietuvos parolimpinės rinktinės moteriai Ramunei Adomaitienei Rio de Žaneiro žaidynėse iki apdovanojimo pritrūko centimetro.

47 metų Lietuvos sportininkė į tolį nušoko 4 metrus 52 centimetrus ir liko ketvirta. Nuo bronzą iškovojusios 25 metų lenkės Annos Trener-Wierciak Ramunė atsiliko vos centimetru. Geriausias asmeninis Ramunės rezultatas – 4,65 metro.

Mažytės ir antilopės

„Dariau viską, ką tuo momentu galėjau. Man taip yra gerai, tik gaila jūsų, draugų, pažįstamų, kad jūs visi tikėjotės. Juk negaliu per kiekvienas varžybas daryti asmeninių rekordų“, – iškart pasibaigus varžyboms sakė R. Adomaitienė.

Aukso medalis F38 neįgalumo grupėje atiteko 24 metų kinei Junfei Chen (4,77 m), o sidabrą iškovojo 23 metų australė Taylor Doyle (4,62 m).

Ramunė Adomaitienė: „Visos trys prizininkės yra mažytės, greitos, o mes – kaip antilopės.“ /Romo Jurgaičio nuotrauka

„Visos trys prizininkės yra mažytės, greitos, o mes – kaip antilopės. Šuolį į tolį lemia ne rankų ar dubens technika, o greitis. Jos – sprinterės, net su sprinto startukais šoko“, – varžybų įspūdžiais dalijosi R. Adomaitienė.

Mūsų sportininkė juokavo, kad varžėsi su savo dukters amžiaus lengvaatletėmis. „Ateina jauna karta, reikia jai leisti sportuoti“, – sakė ji.

R. Adomaitienę treniruoja jos mama Algina Marija Vilčinskienė.

„Jau žinau, ką man sakys mama. Ji man davė tiek daug, kad turbūt nė viena mama nėra tiek davusi. Aišku, būtų labai malonu, jeigu užkabintų medalį. Viską atlikau 100 procentų. O jeigu to vieno centimetro nepridėjo iš viršaus, tai nepridėjo“, – kalbėjo R. Adomaitienė.

Klaipėdos miesto sporto centro vaikų trenere dirbanti R. Adomaitienė teigė, kad toliau sportuos ir po parolimpiados. „Savo kūną vis tiek treniruosiu. Jis pripratęs judėti, ir aš jam neleisiu sėdėti“, – tikino ji.

Debiutantas mėgaujasi

Edgaras Matakas Rio de Žaneiro žaidynėse plaukdamas 400 m laisvuoju stiliumi rungties finale pagerino asmeninį sezono rekordą (5 minutės 30,66 sekundės). Tai parolimpiados debiutantui garantavo aštuntąją vietą.

Žaidynių čempionu šioje (S11 neįgalumo grupė) rungtyje tapo amerikietis Bradley Snyderis (4:28,78), aplenkęs tėvynainį Tharoną Drake'ą (4:40,96), o bronzą iškovojo brazilas Matheusas Souza (4:41,05).

„Esu patenkintas rezultatu. Svarbu – pagerinau savo sezono rezultatą 24 sekundėmis. Nuostabus jausmas plaukti parolimpiadoje – žiūrovų palaikymas, ypatinga atmosfera, minkštas vanduo, plaukti – gera. Ką planavome, viską, atrodo, ir išpildžiau“, – sakė 17-metis neregys iš Kauno.

E. Matakas – vienintelis Lietuvos neįgalusis plaukikas, įvykdęs net tris 2016-ųjų parolimpiados A lygio kvalifikacinius normatyvus. Pirmadienio vakarą jis dalyvavo 50 m laisvuoju stiliumi atrankos varžybose. Pasak moksleivio, tai jo pagrindinė rungtis. Rugsėjo 15-ąją jis varžysis plaukdamas 100 metrų nuotolį.

Lengvaatletis Jonas Spudis ieties metimo rungtyje, kurioje dalyvavo judėjimo negalią turintys sportininkai, liko dešimtas. Po pirmojo – sėkmingiausio – bandymo, ietį numetęs 50,79 metro, šiaulietis buvo 6 vietoje tarp 15 dalyvių. Antru bandymu jis ietį nuskraidino 49,52 metro ir nukrito į 8 vietą. Po trečiojo mėginimo (50,22 m) iš aštuntuko lietuvį išstūmė Kanados ir Brazilijos lengvaatlečiai.

„Pykstu ant savęs, kad nesugebėjau, o galėjau. Su kojomis kažką „primaliau“, – kalbėjo Lietuvos sportininkas.

Auksą iškovojo planetos rekordą pagerinęs Akeemas Stewartas (57,32 m) iš Trinidado ir Tobago, sidabras atiteko kanadiečiui Alisteriui McQueenui (55,56 m), o bronza – Naujosios Zelandijos atstovui Rory McSweeney (54,99 m).

Pratinosi prie ekstremalių sąlygų

Pergalingai aklųjų riedulio turnyro B grupėje žygiuoja Lietuvos rinktinė. Vyriausiojo trenerio Karolio Levickio vadovaujami šalies riedulininkai antrame ture 8:7 (4:4) įveikė JAV komandą. Net šešis įvarčius įmušė Genrikas Pavliukianecas, du – Justas Pažarauskas.

„Rungtynės su JAV mums buvo kaip gera treniruotė. Žaidėjai turi priprasti žaisti visokiomis sąlygomis: ar grindys slidžios, ar kamuolys šlapias, ar publika per garsiai šaukia. Kuo anksčiau išbandysime šias sąlygas, tuo bus geriau“, – kalbėjo vyriausiasis treneris.

Pirmadienio vakarą mūsų vyrų riedulio rinktinė susitiko su Kinijos komanda, kuriai vienu įvarčiu pralaimėjo Pekino parolimpinių žaidynių finale.

Irklavimo varžybų B finale 26-erių Augustas Navickas finišavo ketvirtas ir bendrojoje įskaitoje užėmė 10 vietą. 1000 m vienviete baidare lietuvis įveikė per 5 minutes 10,21 sekundės.

Nesėkmingai 100 m sprinto lenktynėse vežimėliais startavo Kęstutis Skučas (neįgalumo grupė T52). Išvakarėse ketvirtą vietą vyrų disko metimo rungtyje užėmęs atletas pirmajame važiavime sugaišo 21,03 sekundės ir liko septintas, o bendrojoje įskaitoje buvo paskutinis – keturioliktas.

Priminsime, kad vienintelį medalį mūsų rinktinei iškovojo lengvaatletis Mindaugas Bilius. Sidabrą jis pelnė disko metimo varžybose.

Po trijų parolimpinių žaidynių dienų komandų rikiuotėje Lietuva drauge su Belgijos, Jungtinių Arabų Emyratų, Jordanijos, Namibijos, Suomijos ir Tailando atstovais dalijosi 49 vietą. Iš viso Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse medalius iškovojo 63 valstybių atletai.