Per dieną - net šeši medaliai

2015 07 08 6:00
Irkluotojai Saulius Ritteris (kairėje) ir Rolandas Maščinskas apgynė universiados čempionų titulus. AFP/Scanpix nuotrauka

Pietų Korėjoje, Kvandžu mieste, vykstančioje studentų vasaros universiadoje antradienio varžybos buvo labai sėkmingos Lietuvos sportininkams.

Irkluotojai vakar iškovojo net 4 aukso ir 1 sidabro medalius, bronzos apdovanojimą pridėjo dziudo kovotojas.

Apgynė titulus

Irklavimo varžybose aukso medalius iškovojo ir čempionų titulus apgynė abi Lietuvos porinės dvivietės valtys (Milda Valčiukaitė su Donata Vištartaite ir Rolandas Maščinskas su Sauliumi Ritteriu). Auksą pelnė ir vienvietininkai Žygimantas Gališanskis bei Lina Šaltytė. Vienvietininkė Sonata Petrikaitė laimėjo sidabrą.

Moterų dviviečių porinio irklavimo finale triumfavo Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė. Jos nuotolį nuplaukė per 6 min. 44,92 sek. ir artimiausias varžoves iš Ukrainos Daryną Verchogliad bei Jevgeniją Nimčenko aplenkė beveik 6 sekundėmis - 6:50,45. Trečios finišavo baltarusės Tajana Klimovič ir Krystina Staraselec (6:53,19).

Po pirmųjų 500 m į priekį pabėgo Lietuvos ir Ukrainos įgulos. Įpusėjus distancijai priekyje buvo lietuvaitės, o nuplaukus 1500 metrų, mūsiškių pranašumas jau siekė 4 sekundes.

"Tikrai nebuvo taip lengva, kaip gali pasirodyti. Iš pradžių atsilikome nuo varžovių, todėl teko gerokai padirbėti", - tvirtino M. Valčiukaitė.

Po merginų į startą stojo Rolando Maščinsko ir Sauliaus Ritterio vyrų dvivietė. Vyrai taip pat apgynė prieš dvejus metus iškovotą universiados nugalėtojų titulą. R. Maščinskas su S. Ritteriu pirmavo visos distancijos metu ir 2 000 m nuplaukė per 6 min. 3,76 sek. Nuo lietuvių gerokai atsiliko lenkai Adamas Wicenciakas bei Dawidas Grabowskis (6:11,37) ir vokiečiai Timo Piontekas bei Timas Grohmannas (6:12,18). S. Ritteriui tai buvo pirmosios tokio lygo varžybos po traumos, kuri gegužę jam neleido dalyvauti Europos čempionate Lenkijoje.

Debiutantų sėkmė

Universiados debiutantas Žygimantas Gališanskis vyrų vienviečių varžybose plaukdamas įspūdingu stiliumi laimėjo aukso medalį. Jis distanciją nuplaukė per 6 min. 51,93 sek. ir sau už nugaros paliko italą Simonę Martini (6:52,42) bei olandą Koeną Metsemakersą (6:56,94). Lietuvis galingai startavo ir išsiveržė į priekį, tačiau vėliau sulėtino tempą. Likus plaukti 500 m Ž. Gališanskis buvo tik trečias, nuo S. Martini atsilikdamas beveik 3 sekundėmis. Bet ties finišu lietuvis surengė galingą spurtą ir išplėšė auksą.

Ketvirtą aukso medalį Lietuvai iškovojo vienvietininkė Lina Šaltytė. Europos čempionate ketvirtąją vietą užėmusi irkluotoja laimėjo pirmąjį karjeros medalį tokio rango varžybose. Lietuvė finišavo per 7 min. 25,7 sek. Sidabrą pelnė ukrainietė Natalija Dovgodko (7:29,46), bronzą - olandė Marloes Oldenburg (7:30,14).

"Pasvajodavau apie medalį, bet niekada negali būti tikras, nes nežinia, kaip pavyks susitvarkyti su jauduliu, kokios bus oro sąlygos. Tačiau universiadoje labai norėjau medalio ir labai tuo tikėjau", - džiaugėsi L. Šaltytė.

18-metė studentų žaidynių debiutantė Sonata Petrikaitė lengvo svorio merginų vienviečių varžybose iškovojo sidabro medalį. Jos laikas - 7 min. 33,21 sekundės. Auksą laimėjo kinė Miao Wang (7:31,65), o trečia liko vokietė Carolin Franzke (7:35,49).

Nuskriaudė šeimininką

Vakar ant prizininkų pakylos kopė ir dziudo imtynių meistras Karolis Bauža. Jis 24 dalyvių atviroje svorio kategorijoje laimėjo bronzos medalį.

Dziudo kovotojas Karolis Bauža (dešinėje) universiadoje pelnė bronzos apdovanojimą. /Reuters/Scanpix nuotrauka

K. Bauža dvikovoje dėl trečios vietos per 1 min. 24 sek. privertė pasiduoti universiados šeimininką pietų korėjietį Geun-Bae Ji, kuriam atiteko penktoji vieta.

Šešioliktfinalyje K. Bauža (100 kg) įveikė rusą Stepaną Sarkisianą, aštuntfinalyje - mongolą Lkhagvą-Ochirą Begzą, ketvirtfinalyje turėjo pripažinti ukrainiečio Fiodoro Panko pranašumą, o paguodos varžybose nugalėjo latvį Vadimą Landą ir čeką Michalą Horaką.

Bronzos medalį universiadoje Lietuvai dziudo turnyre jau iškovojusi Santa Pakenytė (+78 kg) vakar atviros svorio kategorijos (14 dalyvių) varžybose tenkinosi penktąja vieta.

Lietuvos sportininkai Pietų Korėjoje jau iškovojo 7 medalius - 4 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos. Prieš dvejus metus Kazanėje vykusioje universiadoje lietuviai pelnė 11 padovanojimų - 6 aukso, 1 sidabro ir 4 bronzos.

Nesigailėjo Taivano

Universiados krepšinio turnyre įspūdingą pergalę vakar šventė Lietuvos rinktinė. Dainiaus Adomaičio treniruojami mūsiškiai C grupės trečiojo turo rungtynėse 56 taškų skirtumu - 93:37 nugalėjo Taivano komandą ir iškovojo antrąją pergalę.

Rezultatyviausiai žaidė 14 taškų pelnęs Tomas Dimša. Rokas Giedraitis pridėjo 13, Vytenis Čižauskas 11, Egidijus Mockevičius - 10 taškų.

C grupės turnyre lietuviai dar žais su Australijos ir Japonijos komandomis.

Tuo metu Lietuvos rankininkai universiados turnyre patyrė pirmąją nesėkmę. Jie po permainingos kovos 30:32 (16:17) pralaimėjo Pietų Korėjos rinktinei ir su 1 tašku 7 komandų A grupės turnyre smuktelėjo į 4 vietą. 6 įvarčius į varžovų vartus įmetė Benas Petreikis, po 5 - Tadas Stankevičius ir Valdas Drabavičius, po 4 - Karolis Stropus ir Skirmantas Plėta, 3 - Mindaugas Dumčius, 2 - Jonas Truchanovičius, 1 - Tomas Bernatavičius.

Šiandien trečiojo turo rungtynes lietuviai žais su taip pat dvi pergales iškovojusia Serbijos rinktine, kuri vakar 25:15 (17:8) nugalėjo Turkiją. Trečiose antrojo turo rungtynėse Rusijos rankininkai 38:21 (18:11) įveikė Meksikos komandą.