Pergalė prieš suomius priartino prie tikslo

2014 01 04 20:00
Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė artėja prie pasaulio čempionato atrankos turnyro atkrintamųjų varžybų. Šeštadienį Lietuvos rankininkai Vilniuje 24:23 (10:13) pranoko Suomijos rinktinę ir sustiprino savo lyderės pozicijas 1 atrankos grupėje.

Atomazga. Dvikovos pabaiga buvo itin dramatiška. Likus žaisti 3 minutes rezultatas buvo lygus - 22:22. Tuomet lietuviai prametė net du 7 m baudinius - Benas Petreikis pataikė į virpstą, o Povilo Babarsko metimą atrėmė vartininkas Ville Nordqvistas. Suomiai netrukus atsakė įvarčiu, bet dar vieno šanso mesti 7 m baudinį sulaukęs B.Petreikis neklydo - 23:23. Suomijos komandai reikėjo pergalės, todėl paskutinėje atakoje jie vartininką pakeitė aikštės žaidėju. Lietuviai apsigynė, o P.Babarskas paskutinėmis sekundėmis tiksliu metimu nuo aikštės vidurio į tuščius vartus išplėšė pergalę - 24:23.

Kantrybė. 41 minutė. Tiek laiko lietuviai vijosi svečius iš Suomijos. Rungtynių pradžioje, sužaidus 9 minutes mūsiškiai pirmavo 3:2, bet varžovai netrukus persvėrė rezultatą. Suomiai sėkmingai naudojosi savo mėgiama kontratakų taktika. Perėmę kamuolį jie žaibiškai užpuldavo lietuvių vartus. Antro kėlinio pradžioje suomiai ėmė tolti - 10:14, 12:16. Lietuvos komanda laiku sustygavo savo žaidimą ir neilgai trukus pavijo varžovus. 50 min. Tadas Stankevičius po ilgos pertraukos išvedė šeimininkus į priekį (21:20). O tuomet prasidėjo nervų karas.

Atkaklumas. Svarbų baudinį dvikovos pabaigoje prametęs B.Petreikis po to baudinių realizaciją patikėjo P.Babarskui. Kai klydo ir šis, iniciatyvos prie 7 m žymos vėl ryžosi imtis B.Petreikis. Klaipėdos "Dragūno" žaidėjas antrą kartą neprašovė. "Jaudulio buvo, nes prieš tai metimas nepavyko. Šį sykį mečiau taip, kaip norėjau, ir pasisekė", - teigė B.Petreikis.

Charakteris. "Buvo karštos rungtynės. Džiaugiuosi komandos vyrais, kurie ir vėl pademonstravo tvirtą charakterį, - teigė Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas. - Panašiai buvo ir draugiškame turnyre Rygoje, kai žaisdami su latviais ir slovakais pralaimėdavome pirmuosius kėlinius, bet po to išplėšdavome pergalę. Tik prieš kelias dienas Suomijoje nutiko priešingai. Šiandien pirmame kėlinyje per dažnai keitėme sudėtį. Tai atsiliepė neigiamai. Po pertraukos keitimų atlikome mažiau, vyrai susitvarkė gynyboje ir pavijome varžovus."

Nuovargis. Varžovams koją pakišo trumpas atsarginių žaidėjų suolelis. Jie nesugebėjo išlaikyti turėtos 4 įvarčių persvaros, nes po pertraukos atsiliepė nuovargio faktorius. "Vienas suomių žaidėjas antrame kėlinyje apskritai nesikeitė. Mes stengėmės žaisti per tuos jų žmonės, kurie buvo labiau pavargę", - atskleidė B.Petreikis.

Rezultatyvumas. B.Petreikis šiose rungtynėse žaidė rezultatyviausiai, pelnęs 7 įvarčius. Po 3 kartus pasižymėjo P.Babarskas, Darius Jasinskas ir Tadas Stankevičius, po 2 – Gerdas Babarskas ir Edvinas Vorobjovas, po 1 – Karolis Stropus, Augustas Strazdas, Vaidas Drevinskas ir Mindaugas Dumčius. Suomijos komandos gretose išsiskyrė Miro Koljonenas (6 įv.), Andreasas Ronnbergas (5 įv.) ir Richardas Sundbergas (4 įv.).

Padėtis. Lietuvos rinktinė po 4 rungtynių turi 7 taškus ir tvirtai pirmauja 1 atrankos grupėje. Suomių kraityje - 3 taškai. Sekmadienį tarpusavyje kovosiantys gruzinai ir turkai yra surinkę po 2 taškus. Turnyre lietuviams liko du susitikimai - trečiadienį Gruzijoje ir kitą sekmadienį Vilniuje su Turkija. Į pasaulio čempionato atkrintamąsias varžybas pateks tik grupės nugalėtojai. Todėl mūsiškiams per paskutines dvejas rungtynes pakanka surinkti 2 taškus. "Šis atrankos ciklas mums gana geras", - reziumavo G.Savukynas.