Pergalingas favoritų startas

2008 08 09 0:00

Ketvirtadienį prasidėjo Pekino olimpinių žaidynių vyrų futbolo turnyras. Per pirmas rungtynes nelengvas pergales iškovojo favoritės - Brazilijos, Argentinos, Italijos ir JAV rinktinės, o 4 mačai baigėsi lygiosiomis.

Po pirmųjų rungtynių A grupės lydere tapo Argentina, ji Šanchajuje 2:1 (1:0) nugalėjo Dramblio Kaulo Kranto futbolininkus. Prieš ketverius metus Atėnuose olimpiniais čempionais tapę argentiniečiai pirmavo po FC "Barcelonos" ekipos saugo Lionelio Messi įvarčio, tačiau antrame kėlinyje nusiraminusius favoritus "pažadino" taiklus afrikiečio Sekou Cisse smūgis. Argentiniečiai pergalingą įvartį pelnė likus 4 minutėms iki antro kėlinio pabaigos - po stipraus L.Messi smūgio prie atšokusio kamuolio pirmasis suskubo tik 80-ą minutę aikštėje pasirodęs puolėjas Lautaro Acosta.

Kitų A grupės ekipų - Australijos ir Serbijos rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1 (0:0).

B grupės pirmojo turo mačas Tiandzine tarp Olandijos ir Nigerijos vienuolikių baigėsi 0:0. Tad B grupės lydere tapo JAV komanda, 1:0 (0:0) įveikusi Japonijos ekipą. Didelių ambicijų nestokojantiems JAV futbolininkams pergalę atnešė saugo Stuarto Holdeno smūgis antro kėlinio pradžioje.

Pergale C grupės varžybas pradėjo Brazilijos rinktinė, ji 1:0 (0:0) nugalėjo Belgijos futbolininkus. Nors AC "Milan" ekipos žaidėjų Ronaldinho ir Alexandro Pato vedami brazilai tik rungtynių pabaigoje sugebėjo pralaužti belgų gynybą - 79-ąją minutę pasižymėjo Brazilijos rinktinės saugas Hernanezas. Belgai mačą baigė ne visos sudėties: 72-ą min. iš aikštės buvo pašalintas vienas geriausių rungtynių žaidėjų Vincentas Kompany, o 88-ą - Marouane'as Fellaini.

Po tašką C grupėje pasidalijo šeimininkė Kinijos ekipa ir Naujosios Zelandijos komanda. Šenjane tarpusavio mačą jos baigė 1:1 (0:0).

Įspūdingai olimpinio turnyro D grupės varžybas pradėjo Italijos komanda, ji Činhuange 3:0 (2:0) sutriuškino Hondūro ekipą. Pirmojo turo atradimu tapo Turino "Juventus" klubo saugas Sebastianas Giovinco, ne tik sėkmingai dirigavęs italų atakoms, bet ir pelnęs pirmąjį įvartį. Taip pat taikliais smūgiais nuo 11 metrų žymos išsiskyrė puolėjai Giuseppe Rossi ir Robertas Acquafresca. Kitose šios grupės varžybose tarp Pietų Korėjos ir Kamerūno buvo užfiksuotos lygiosios 1:1 (0:0).

Antrasis turas įvyks rytoj, 10 dieną. Dvi geriausios kiekvienos grupės rinktinės pateks į Pekino žaidynių ketvirtfinalį.