Pergalingas serbo planas pildosi

2011 01 28 0:00
Turnyro favoritai C.Wozniacki (nuotr. dešinėje) ir R.Federeris savo pasirodymą baigė pusfinalyje.
AFP/Scanpix nuotraukos

16 kartų "Grand Slam" serijos turnyruose triumfavęs Šveicarijos tenisininkas Roger Federeris prarado galimybę apginti atvirųjų Australijos pirmenybių nugalėtojo titulą Melburne.

Praėjusių metų turnyro laimėtojas 29 metų šveicaras (ATP klasifikacijoje - 2 vieta) vakar pusfinalyje 6:7 (3:7), 5:7, 4:6 pralaimėjo 23 metų serbui Novakui Džokovičiui (3). Antrajame sete R.Federeris pirmavo 5:2, tačiau vėliau pralaimėjo penkis geimus iš eilės ir paleido iš rankų jau beveik laimėtą setą. Trečiajame N.Džokovičius užtikrintai kontroliavo situaciją ir pelnytai šventė pergalę, atvėrusią jam kelią į finalą.

"Tai vienas geriausių mano mačų, - po dvikovos tvirtino Serbijos tenisininkas. - Išnaudojau savo šansą. Jei būčiau pralaimėjęs antrąjį setą, vienas dievas težino, kaip viskas būtų pasibaigę."

N.Džokovičius per savo karjerą vienintelį kartą triumfavo "Grand Slam" serijos turnyre, tai įvyko 2008 metais Melburne. Tuomet finale jis įveikė prancūzą Jo-Wilfriedą Tsongą. Šiemet serbas įvairiuose interviu ne kartą minėjo, kad į Australiją atvyko pakartoti minėto žygdarbio. Kol kas savo tikslo siekia užtikrintai - pakeliui į finalą jau paklupdė šešis varžovus ir nepralaimėjo nė vieno seto.

Antrasis turnyro finalininkas paaiškės šiandien, po 23 metų brito Andy Murray'aus (5) ir ispano 28-erių Davido Ferrero (7) dvikovos. N.Džokovičius juokaudamas sakė, kad šį pusfinalį stebės gulėdamas lovoje ir krimsdamas kukurūzus.

Australijos pirmenybių moterų finale susikaus 27 metų belgė Kim Clijsters (3) ir 28 metų kinė Li Na (9). Vakar pusfinalyje K.Clijsters 6:3, 6:3 įveikė rusę 26 metų Verą Zvonariovą (2), o Li Na 3:6, 7:5, 6:3 nugalėjo 20-metę danę Carolinę Wozniacki (1).

Įdomu, jog varžybas Melburne pradėjo net 17 Rusijos tenisininkių, ir tik V.Zvonariovai pavyko nukeliauti taip toli. O L.Na tapo pirmąja Kinijos tenisininke, patekusia į "Grand Slam" serijos turnyro finalą. K.Clijsters patirtis gerokai solidesnė. Belgė žaidė net devyniuose šios serijos pirmenybių finaluose, tačiau laimėjo tik tris, visus - Niujorke (2002, 2003 ir 2010 metais). 2004-ųjų Australijos pirmenybių finale K.Clijsters pralaimėjo tėvynainei Justine Henin.