Pirmą ralio „Kurzeme 2014“ dieną greičiausias buvo J. Vorobjovas

2014 08 30 7:39
Vytautas Švedas Aigars Tydmanis/Go4speed nuotrauka

Po Greičio festivalio – ralio „Kurzeme 2014“ – varžybų pirmos dienos vairavimo laimi Latvijos čempionato lyderis N4 grupėje Janis Vorobjovas, tačiau rezultatai yra labai panašūs, nes geriausius penkis lentynininkus skiria tik 10 sekundžių. Tai reiškia, kad varžybų nugalėtojas paaiškės šeštadienį, rugpjūčio 30 dieną, greičio ruožuose.

2 vietą po pirmos ralio dienos užėmė Liepojos gyventojas Marcis Kenavas, kuriam tai tik antros varžybos su visais ratais varomu automobiliu „Mitsubishi Lancer Evo X“. M. Kenavas nuo lyderio atsilieka tik 1,08 sekundės. 3 vietą užėmė Rusijos lenktynininkas Aleksejus Lukjaniukas, kuris nuo J. Vorobjovo atsiliko 4,04 sekundės, o nuo jo 0,58 sekundės atsiliko estų lenktynininkas Simas Plangi.

Penktą vietą užėmė kitas estų lenktynininkas Markus Abrams. Jis nuo lyderio atsiliko 10,19 sekundžių.

Ir kiti rezultatai yra gana panašūs, nes pirmas latvis prie R5 klasės automobilio vairo Martinas Svilis užėmė 9 vietą ir jam iki varžybų lyderio trūksta 23,88 sekundės. Tuo tarpu kitas lenktynininkas su „Ford Fiesta R5“ automobiliu, ukrainietis Oleksijus Kikireško, užėmė 10 vietą ir nuo M. Svilio atsiliko 2,56 sekundės.

Lietuvos ralio čempionato lyderis ir vienas varžybų favoritų Vytautas Švedas po keturių greičio ruožų užėmė 5 vietą turint omeny bendrą ralio vertinimą, tačiau dienos pabaigoje patyrė avariją ir nuo lyderio atsiliko apytikriai 50 sekundžių. Nežiūrint patirtos avarijos, V. Švedas iš varžybų nepasitraukė.

Pirmą varžybų dieną sportininkai įveikė penkis greičio ruožus, kurių bendras ilgis yra 25,6 kilometro, o rytoj jų laukia šeši greičio ruožai, kurių bendra ilgis bus 84,52 kilometro.

Nuo 2010 metų „Kurzeme“ tapo kažkuo daugiau, nei tiktai raliu – tai Greičio festivalis, kuris suburia ir geriausius Latvijos ir artimiausių kaimyninių šalių ralio lenktynininkus, ir kitų motosporto šakų atstovus. Šiemet Greičio festivalio programą praturtins Latvijos atviro sportinių motorlaivių čempionato paskutinis etapas, kuris vyks pačiame Liepojos centre, taip pat kiti motosporto renginiai.

Greičio festivalį – Ralis „Kurzeme 2014“ remia „LDz Cargo“, Liepojos miesto taryba, Liepojos uostas, „Vega 1“, „Canon IBServiss“, „Cēsu alus“, ralio oficialus automobilis – „Nissan Qashqai“, kurį platina „Skandi Motors“. Vertimą atliko vertimų biuras „Linearis“.

Išankstinis bilietų pardavimas – „Bilešu serviss“ kasose, o taip pat – internetinėse svetainėse „Bilesuserviss.lv“, „Piletilevi.ee“ ir „Bilietupasaulis.lt“, „Skandi Motors“ filialuose Rygoje, Lielirbes gatvėje 32, ir Liepojoje, Brīvības gatvėje 146c, o taip pat – Liepojos regioniniame turizmo informacijos biure Rožu laukumā 5/6