Pirmasis blynas vos neprisvilo

2009 07 16 0:00
Vakar M.Kalnietis į kinų krepšį įmetė daugiausiai taškų.

Kinijoje viešinti rezervinė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmose atvirose kontrolinėse rungtynėse vakar iškovojo pergalę.

Ramūno Butauto treniruojama komanda Čiamenio mieste po pratęsimo 82:77 (10:19, 15:21, 21:19, 24:11, 12:7) palaužė Azijos krepšinio čempionatui besirengiančią Kinijos rinktinę.

Rungtynių pradžioje praleidę kinus į priekį lietuviai ilgai juos vijosi. Per pirmą ketvirtį mūsiškiai sukrapštė vos 10 taškų. Antrame kėlinuke šeimininkų pranašumas dar labiau išaugo ir, įpusėjus rungtynėms, komandas jau skyrė 15 taškų - 40:25.

Po pertraukos Lietuvos rinktinė įkrito į dar didesnę duobę. Taikliai atakuodami iš toli kinai jau pirmavo 18 taškų - 47:29. Tačiau netrukus mūsų vyrai ėmė vytis kinus. Po trijų kėlinukų švieslentėje degė jau mielesni akiai skaičiai - 59:46.

Ketvirtame kėlinuke R.Butauto auklėtiniai pakilo į lemiamą šturmą. Panaudoję spaudimą po visą aikštę, jie sparčiai kilo aukštyn. Kol kinai svaidė netaiklius tritaškius, lietuviai tirpdė jų pranašumą. 34 min. po Michailo Anisimovo dvitaškio mūsiškiai atsiliko tik 4 taškais - 57:61.

Lietuvos rinktinė spustelėjo varžovus dar labiau ir pagaliau išlygino rezultatą - 70:70. Per pratęsimą mūsų krepšininkai iš rankų jau nebepaleido iniciatyvos ir šventė pergalę - 82:77.

"Rungtynių pradžioje nepataikydavome iš patogių padėčių ir nespėdavome grįžti į gynybą. Taip pat prastai kovojome dėl atšokusių kamuolių, mažai veržėmės krepšio link, todėl po dviejų kėlinukų ir atsilikome 15 taškų, - rungtynes komentavo rinktinės treneris R.Butautas. - Po didžiosios pertraukos suaktyvinome gynybą, agresyviau puolėme, stengėmės išnaudoti vidurio puolėjus. Žaidėme kantriai, drausmingai, tai ir padėjo iškovoti pergalę."

18 taškų prie pergalės prisidėjo Mantas Kalnietis, 15 įmetė Renaldas Seibutis, po 12 - Michailas Anisimovas, Martynas Gecevičius ir Mindaugas Katelynas. 7 surinko Justas Sinica, po 3 - Giedrius Gustas ir Steponas Babrauskas.

Šeimininkų rinktinėje išsiskyrė Li Xiaoxunas (16 tšk.), Zhi Zhi Wangas (14) ir Wangas Lei (10).

Dar du Lietuvos ir Kinijos rinktinių susitikimai numatyti penktadienį ir sekmadienį.

Didžiausioje pasaulio valstybėje lietuviai jau žaidė du kontrolinius mačus už uždarų durų: 106:72 nugalėta Pekino "Ducks" komanda bei taikiai - 76:76 - sužaista su Kinijos rinktine.