Pirmasis greitojo čiuožimo medalis Lietuvai

2015 01 27 6:00
Šių metų sausio 25-ąją Agnė Sereikaitė (dešinėje) atvertė naują puslapį šalies greitojo čiuožimo trumpuoju taku istorijoje. AFP/Scanpix nuotrauka

Lietuvos atstovė Agnė Sereikaitė pirmą kartą šalies istorijoje pelnė medalį Europos greitojo čiuožimo trumpuoju taku čempionate. Olandijoje vykusiose pirmenybėse mūsiškė iškovojo bronzą 1000 m rungtyje.

Dordrechto mieste vykusiame Senojo žemyno čempionate 20-metė Lietuvos sportininkė šios rungties ketvirtfinalyje (1 min. 38,478 sek.) trečiame čiuožime aplenkė visas tris varžoves – rusę Jevgeniją Zacharovą (1:38,534), lenkę Patrycją Maliszewską (1:38,916 ir olandę Suzanne Schulting (1:39,198).

Pagrindiniame A finale dėl medalių sekmadienį kovėsi keturios sportininkės. Lietuvė distanciją įveikė per 1 min. 35,758 sek. ir tenkinosi bronzos medaliu. Auksą pelnė rusė Sofija Prosvirnova (1:35,395), sidabro medalis atiteko italei Ariannai Fonfanai (1:35,536), o ketvirta liko britė Charlotte Gilmartin (1:35,833). Šioje rungtyje varžėsi 35 čiuožėjos.

500 m rungtyje (35 dalyvės) A. Sereikaitė taip pat pateko į pagrindinį finalą, bet medalio nepasiekė – liko ketvirta (43,959 sek.). Mūsiškę aplenkė auksą iškovojusi britė Elise Christie (43,295), sidabro medalininkė rusė S. Prosvirnova (43,381) ir bronzos apdovanojimą pelniusi P. Maliszewska (43,571) iš Lenkijos.

Kur kas blogiau Agnei sekėsi 1500 m rungtyje. Pirmajame pusfinalio čiuožime lietuvė, likus vos keliems ratams iki distancijos pabaigos, susidūrė su P. Maliszewska ir griuvo. Finišo teisėjų sprendimu A. Sereikaitė buvo diskvalifikuota ir galutinėje įskaitoje tarp 36 sportininkių tenkinosi aštuoniolikta (2:33,192) vieta.

Auksas 1500 m rungtyje atiteko E. Christie (2:24,647). Ji finale aplenkė prizininkėmis tapusias S. Prosvirnovą (2:29,140) ir prancūzę Veronique Pierron (2:37,513).

Praėjusiais metais Sočyje vykusioje žiemos olimpiadoje Lietuvos delegacija buvo gausiausia (9 sportininkai), o iš jų aukščiausią vietą – šešioliktąją 1500 m rungtyje – užėmė būtent A. Sereikaitė.

Pastaruosius ketverius metus Agnė gyveno ir treniravosi Čekijos miestelyje, įsikūrusiame už 30 km nuo sostinės Prahos. Ten jos treneris buvo Jarmilas Hruza. Po žiemos olimpiados lietuvė nusprendė kelti sparnus į kitą valstybę. Iš galimų variantų – Olandijos ir Vokietijos – ji pasirinko pastarąjį. Agnė gyvena Dresdene ir sportuoja su Vokietijos nacionaline rinktine.