Pirmasis L. Mugevičiaus finalas

2014 08 01 15:43
Lukas Mugevičius Alinos Ožič (LŽ) nuotraukos

Vilniaus Gedimino kalno papėdėje esančiame teniso aikštyne vykstančio Tarptautinės teniso federacijos (ITF) “Futures” serijos Prezidento taurės turnyro (prizų fondas - 10 tūkst. JAV dolerių) finale žais lietuvis Lukas Mugevičius (ATP-907).

Tai - pirmasis 19-mečio tenisininko finalas tokio lygio varžybose.

Iš šešių pagrindiniame turnyre registruotų Lietuvos tenisininkų po aštuntfinalio dvikovų L. Mugevičius vienintelis toliau kaunasi dėl pagrindinio prizo. Penktadienį pusfinalyje Lukas 6:4, 7:6 (7:5) nugalėjo trečią skirstytą 23-ejų prancūzą Francois-Arthurą Vibert’ą (ATP–716). Po šios pergalės lietuvis jau pelnė 10 ATP taškų ir užsitikrino 848 JAV dolerių premiją.

Šeštadienį finale L. Mugevičiaus varžovas bus pirmoji turnyro raketė Maksimas Dubarenka iš Moldovos (ATP-387), kuris penktadienį po ilgiau nei 3 valandas trukusios kovos 6:7 (5:7), 7:6 (7:5), 6:2 įveikė dvejais metais jaunesnį prancūzą Maxime’ą Hamou (ATP-694).

Dvejetų turnyre L. Mugevičius (LTU) drauge su Ronaldu Slobodčikovu iš Rusijos (jį Lukas vienetų varžybų ketvirtfinalyje nugalėjo 6:3, 5:7, 7:6 (7:4) šiandien pusfinalyje kaunasi su ukrainiečio Marato Deviatiarovo ir prancūzo Jerome’o Inzerillo (FRA) duetu. Nugalėtojų rytoj finale lauks M. Dubarenka ir amerikietis Peteris Kobeltas.

Prezidento taurės turnyras – vienintelės Lietuvoje rengiamos vyrų teniso profesionalų ITF varžybos. Į tarptautinį kalendorių jos buvo įtrauktos 1998 metais, kai lietuviai puikiai užsirekomendavo kasmet rengdami tarptautinį Prezidento taurės turnyrą (pirmieji tokie turnyrai buvo organizuoti dar prieškario Lietuvoje).

Pernai Prezidento taurę iškovojo Laurynas Grigelis.